Ant prekystalio – viešbučiai

Ant prekystalio – viešbučiai

Užsitęsusi pandemija kirto ir taip turistų nelepintam Panevėžio apgyvendinimo paslaugų sektoriui. Vienas iš miesto viešbučių jau kelia rankas – ieško, kas jį nupirktų už kelis milijonus eurų.

Daugiau nei 3 mln. eurų – už tokią sumą šiuo metu Panevėžyje siūloma pirkti viešbutį. Jo konkurentai tik juokiasi iš tokio pasiūlymo pandemijos akivaizdoje, tačiau priduria: patys tą pačią minutę sutiktų būti parduoti, jei tik atsirastų pirkėjas.

„Parduodamas investicinis objektas Panevėžio miesto centre – keturių žvaigždučių viešbutis „Smėlynė“, – toks skelbimas šiomis dienomis pasirodė internetinėje erdvėje.

Už neseną, prieš 18 metų statytą, dviejų aukštų daugiau nei 1200 kv. m pastatą su 21 kambariu, keliomis konferencijų bei pobūvių salėmis, kavine, restoranu, uždara automobilių stovėjimo aikštele, terasomis ir kitais privalumais prašoma 3,2 mln. eurų.

Viešbučio vykdomasis direktorius Martynas Leonavičius neslepia: susidomėjimas tokiu išskirtiniu nekilnojamuoju turtu Smėlynės gatvėje yra. Tačiau apie konkrečius ir rimtus pasiūlymus jis kol kas nenori atvirauti.

„Tiesiog stebime rinką, kiek mūsų viešbutis domina. Analizuojame viską ir galiausiai negalime dabar pasakyti: parduosime ar kažką kitą darysime“, – gana miglotai apie sprendimą pasiūlyti pirkėjams viešbutį sako vadovas.
Situacija, anot jo, versle dabar labai neaiški ir būtina turėti planą A, planą B ir net C.

„Viešbučių sektoriuje vyksta natūrali atranka: kai kas parduodama, kai kas naujai pradeda šitą verslą. Tokia mūsų rinka“, – sako M. Leonavičius.

Dar liepą jis „Sekundei“ pasakojo, kad šis viešbutis stovėjo pustuštis,jo klientai grįžo labai vangiai. Esą beveik neliko į Panevėžį užsukančių užsieniečių, o lietuviai atvyksta tik tuomet, kai mieste yra didesnių renginių.

Labai blogai

Kito viešbučio Panevėžyje „Romantic“ direktorė Dovilė Šipelienė tikra, kad tokius didelius viešbučius kaip parduodamą „Smėlynę“ klupdo sudėtinga šalies situacija.

„Bijome džiaugtis geresne praėjusia vasarą, kai galėjome bent šiek tiek po karantino atsistoti ant kojų. Bet „Smėlynės“ atvejis parodo, kad kai kam desperatiškai blogai“, – mano viešbučių verslo atstovė.

D. Šipelienė prisipažįsta su nerimu stebinti naujus Vyriausybės komentarus dėl trečiojo karantino Lietuvoje. Nors baisiausias, anot jos, buvo pirmasis, kai verslui teko išmokti prisitaikyti prie pandemijos apribojimų, sunkiai pakeliama situacija užsitęsė.

„Dabar sunku su tuo galimybių pasu, suskaldžiusiu gyventojus į dvi stovyklas. Kitą kartą net namo nori parsivesti į viešbutį užklydusį pakeleivį, kuris prašo nakvynės, bet nėra skiepytas ar neturi imuniteto persirgęs. Jam belieka automobilyje nakvoti arba kaip karo metais kažkur slėptis“, – pasakoja D. Šipelienė.

Nebus pirkėjo

„Dabar – pats blogiausiais metas parduoti viešbutį“, – įsitikinusi D. Šipelienė.

Visų pirma, jos nuomone, trys milijonai eurų šiuo metu yra beprotiška didelė kaina net už viešbutį. Direktorės įsitikinimu, į Panevėžį dabartinėmis sąlygomis galėtų ateiti nebent tik kokia tinklinė didelė kompanija arba investuotų gausi kinų šeimyna, čia pat pati pasiruošusi ir dirbti.

„Vidutinis panevėžiečių amžius dabar 56 metai. Kas bus po dešimt metų? Kas čia važinės tomis naujai asfaltuotomis gatvėmis, kas keliaus ir prašysis nakvynės? Bijau, kad netolimoje ateityje liksime kaip automatizuotasis Detroitas. Kiek tada tų viešbučių čia bereikės? Jau dabar sočiai poros“, – svarsto D. Šipelienė.

Dar vienam prekybos centrui viešbučio vieta Smėlynės gatvėje, verslininkės nuomone, irgi kažin ar būtų tinkama. Geriausia, svarsto D. Šipelienė, tokį pastatą paversti butais, kas dabar populiaru Aukštaitijos sostinėje.
„Jei kas mus pirktų už adekvačią sumą, tą pačią minutę parduotume ir savo viešbutį. Bet tokių vilčių net nepuoselėjame – suprantame, kokia dabar situacija“, – priduria pašnekovė.

Dabartinėje situacijoje ji mato vienintelę išeitį klientų nebesulaukiantiems, neužpildytiems regiono viešbučiams: laukti, kol baigsis pandemija ir stabilizuosis situacija.

Stabiliai liūdna

Sudėtingus laikus išgyvena ir nedidelis viešbutis Laisvės aikštės pašonėje „Conviva“. Pasak jo darbuotojų, vieną dieną užsakymų daug, kitą – visai nėra. Vasarą situacija buvo kiek pagerėjusi, rudenį – vėl prasčiau.
„Grįžimu po karantino to net nepavadinsi. Mūsų situacija – stabiliai liūdna. Bet kenčiame, laukiame ir stengiamės nenuleisti rankų. Tik optimizmas ir gelbėja“, – teigia viešbučio savininkas Dainius Kisielius.

Daugeliui verslų persikėlus į nuotolinį darbą, nakvynės paslaugų Panevėžyje poreikis, pasak verslininko, natūraliai sumažėjo. O turistų Aukštaitijos sostinėje ir taip niekada nebuvo perteklius. Šis labiau pramone nei lankytinais objektais garsėjantis miestas nėra itin gausiai lankomas keliautojų.

„Mūsų viešbutis gana mažas, gal todėl vis dar ir laikomės. Sunkiau didiesiems, jų išlaidos didesnės, slegia paskolos. O valstybės pagalba tokiu metu – visiškai bevertė“, – sako D. Kisielius.

Komentarai

  • direktorė jau dabar laidoja viešbutį… kur savininkai žiūri, kam ji jiems??

    • Ji ir yra savininkė

  • 3000€ uz kvadrata be sancu

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų