Devintas aukcionas skelbiamas uždarytos „Verdenės“ pagrindinės mokyklos pastatui. Vandalų ir laiko nuniokoto objekto kaina nuo pradinės 380 tūkst. eurų sumažėjusi iki 260 tūkst. eurų. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Ant prekystalio – miesto turtas

Ant prekystalio – miesto turtas

Panevėžio savivaldybei nesiseka savo nekilnojamojo turto įbrukti pirkėjams net ir mažinant kainą. Jos išparduodamų pastatų sąraše – jau dvi miesto mokyklos. Valdininkai guodžiasi, kad pastaruoju metu bent jau gerokai padaugėjo besidominčiųjų apleistais pardavinėjamais statiniais.

Šiuo metu Savivaldybė aukcionuose rengiasi parduoti dvylika nekilnojamojo turto objektų. Sąrašo absoliuti rekordininkė – net devynioliktą kartą pirkėjams siūloma turėjusi būti prestižine, bet taip ir neužbaigta Pilėnų mokykla V. Alanto gatvėje.

Pirmasis jos aukcionas vyko dar praėjusių metų balandį ir tuomet kaina viršijo 1,2 mln. eurų. Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Jolantos Petrauskės teigimu, dabar už nebaigtą pastatą su sklypu prašoma 350 tūkst. eurų.

Devintas aukcionas skelbiamas ir uždarytos „Verdenės“ pagrindinės mokyklos pastatui. Vandalų ir laiko nuniokoto objekto kaina nuo pradinės 380 tūkst. eurų sumažėjusi iki 260 tūkst. eurų.

Pasak J. Petrauskės, abiem šiais objektais domimasi – sulaukiama skambučių, potencialūs pirkėjai važiavo ir į vietą apžiūrėti. Vieni kalbėjo, kad planuotų griauti, kiti – kad pritaikytų kitoms reikmėms negriaudami.

Domina sklypai

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna pastebi, kad visgi labiausiai domimasi mokyklų žemės paskirtimi. Pilėnų mokyklos sklypas užima daugiau nei 3 hektarus. Galimus pirkėjus domina, ar ten būtų galima statyti mažaaukščius gyvenamuosius namus. Visgi, pasak T. Juknos, esamas bendrasis miesto planas to neleidžia – paskirtis komercinė.

„Jeigu norėtų pirkti su investicija ateičiai, manau, kad inicijavus bendrojo plano keitimą, po kokių penkerių metų paskirtį nesunkiai būtų galima pakeisti. Tačiau ne šiuo metu“, – sako T. Jukna.

Ar dar kris šio objekto kaina, administracijos direktoriaus pavaduotojas abejoja. Jo teigimu, už tokio dydžio sklypą ji ir taip jau prieinama.

Panevėžio savivaldybė aukcionuose rengiasi parduoti dvylika nekilnojamojo turto objektų. Sąrašo absoliuti rekordininkė – net devynioliktą kartą pirkėjams siūloma turėjusi būti prestižine, bet taip ir neužbaigta Pilėnų mokykla V. Alanto gatvėje. „Sekundės“ archyvo nuotr.

O „Verdenės“ mokyklos teritorijoje, užimančioje daugiau nei 1,6 hektaro, pagal bendrąjį planą leidžiama net ir daugiaaukščių statyba. Šio objekto privalumu Savivaldybė įvardija ir strategiškai patrauklią vietą, įrengtą inžinerinę infrastruktūrą.

„Potencialūs investuotojai dėl šio pastato irgi, girdėjome, turi minčių. Matyt, visi dar lūkuriuoja. Jei galimus pirkėjus domina sklypas, jiems aro kaina gal ir šiek tiek aukštoka – ji dar galėtų kristi“, – spėja T. Jukna.

Nuo palėpių iki buto

Panevėžio savivaldybė siūlo pirkti ir gerokai pigesnių objektų: slėptuvę Marijonų gatvėje, administracinį pastatą Nevėžio gatvėje, kur ilgą laiką veikė neįgaliųjų organizacijos, ūkinio pastato dalį A. Smetonos gatvėje, dvi palėpes Ukmergės ir Ramygalos gatvėse, stoginę Statybininkų gatvėje, tris negyvenamąsios patalpas Vasario 16-osios gatvėje, butą Aukštaičių gatvėje ir sporto aikštelę Basliupio gatvėje.

Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė J. Petrauskė sako, kad nuspręsta parduoti Savivaldybės sukauptą ir metų metais nenaudotą nekilnojamąjį turtą. Pavyzdžiui, butas Aukštaičių gatvėje yra bendrabutyje.

„Mes po truputį stengiamės atsikratyti tokių butų. Kaip socialinis būstas bendrabutis negali būti pritaikytas“, – sako specialistė.

Be to, jam suremontuoti reikia didelių investicijų, tai Savivaldybei kainuotų beveik tiek, kiek nupirkti naują. Stoginė Statybininkų gatvėje yra „Žaros“ turgelyje. Pasak vyriausiosios specialistės, ją dar 2003 metais teismas priteisė miesto Savivaldybei.

Neseniai vieną tokią stoginę Savivaldybei pavyko parduoti.

Parduodamos ir nuo seno jai priklausančios palėpės.

„Kam Savivaldybei jos reikalingos? Stovi nenaudojamos ir tiek – mums jokio intereso tokias turėti, o kažkas palėpes nusipirkęs gal daiktus kokius pasidės“, – teigia T. Jukna.

Kartodromui netiks

Potencialūs pirkėjai itin susidomėję Savivaldybės pardavinėjama aikštele Basliupio gatvėje. Jos sklypo plotas – daugiau nei du hektarai. Pasak pavaduotojo, senais laikais čia buvo numatytas kartodromas. Dabar šios idėjos naujam šeimininkui veikiausiai tektų atsisakyti.

„Labai aktyvi sporto šaka, galėtų klestėti ir vystytis Panevėžyje, tačiau gyventojai skundžiasi dėl triukšmo, tad tokia veikla, ko gero, nebus galima“, – sako T. Jukna.

Pavaduotojas svarsto, jog sėkmė aukcionuose – kaip loterija. Ar pavyks Savivaldybei atsikratyti jai našta tapusiu turtu, priklausys nuo to, kiek investuotojai bus pasirengę pirkti. T. Jukna neabejoja, kad visas turtas tikrai bus parduotas, tik nežinia, kada.

„Matosi, kad rinka juda, investuotojai planuoja. Visus parduodamus objektus nagrinėja. Nėra taip, kad niekas neklausia ir niekam neįdomu“, – pastebi pavaduotojas.

Tačiau vieno nekilnojamojo turto objekto Savivaldybei tenka atsisakyti. Buvusį darželį Venslaviškio gatvėje, kurio dalis priklauso valstybei ir ten dirba teismo medicinos ekspertai, o kita yra Savivaldybės, prisieis nugriauti. Pasak T. Juknos, prieš keletą metų senosiose miesto kapinėse Senamiesčio gatvėje atlikus kasinėjimo darbus, nustatyti apribojimai. Tad Savivaldybei belieka priklausančią pastato dalį nugriauti ir sutvarkyti teritoriją.

Komentarai

  • Visgi visus perspjauna viešbutis miesto centre. Ir ką su juo daryti? Kažkas manė pačiupes aukso puodą. DEJA.

  • Konservatorių privirtą košę dar ilgai srėbsime! Vitaliukas Verdenės mokyklą uždarė ir sugalvojo pastatą pelningai privatizuoti. Baisu, kur politikų protas?

    • Atsakyti
    • Tai argi Vitalijaus tik ta viena košė privirta? Argi prisvilo tik ji?

  • Panašėja į kinų kultūrinę revoliuciją, kai mokslo įstaigos buvo uždarinėjamos ir griaunamos.O Panevėžio apylinkės teisme trūksta posėdžių salių ir šiaip jau morališkai nuseno.

  • Toje mokykloje yra freska ( piešinys ant sienos) , kuris vertingesnis už panašią Vilniaus universitete.Koks jo likimas?

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų