Panevėžiečio tikslas – įkopti į aukščiausias visų septynių žemynų viršukalnes.
Įveikus Everestą, nuo savojo tikslo jį teskirs tik paskutinis – aukščiausias Antarktidos kalnas.
Vyras šypsosi, kad nebus pirmasis lietuvis, įveikęs septynias aukščiausias viršukalnes, tad metęs sau ir kitą iššūkį – būti pirmuoju, perplaukusiu septynis didžiausius pasaulio sąsiaurius.
J. Narkevičius skaičiuoja, kad pasiruošti pasaulio stogo šturmui liko geros keturios savaitės.
Jau balandžio pabaigoje jis turi būti kitoje pasaulio pusėje – Himalajuose.
Pasak jo, jau dabar būtų gerai ten įsikurti, tačiau turint šeimą, verslą, tam tikrų įsipareigojimų, negalintis sau to leisti, tad ruošiasi namuose: miega ne savo minkštoje lovoje, o hipoksinėje palapinėje, kur pučiamas išretintas deguonis.
Taip pat kasdien bėga ant takelio su specialia išretinto deguonies kauke, kad organizmas kaip įmanoma labiau prisitaikytų prie pasikeitusių klimato sąlygų.
Ir bent kelias valandas per dieną – daug fiziškai sunkių, kartais net alinančių treniruočių.
J. Narkevičiaus teigimu, kuo geriau dabar paruoš savo organizmą, tuo pačiam bus lengviau kalnuose.
Į aukščiausią pasaulio viršukalnę jis leisis ne vienas, o su dar trimis bičiuliais: jau nemažos patirties turinčiu Tadu Jeršovu, Nerijumi Pranckevičiumi ir garsiuoju keliautoju Aurimu Valujavičiumi.
„Jau ne kartą kartu kopėme į kalnus, tad žinau, kad vienas kitu galime pasitikėti net ir sudėtingiausiomis situacijomis“, – sakė panevėžietis.
J. Narkevičiaus teigimu, iki šiol didžiausias iššūkis buvo gauti leidimus, mat lietuviai suplanavo į Everestą kopti iš kitos, Tibeto ir Kinijos pusės.
Daugiau kaip penkerius metus niekam nebuvo leista kopti iš šios pusės.
„Ši pusė sužavėjo tuo, kad joje nėra Khumbu ledyno kaip lipant iš Nepalo pusės. Tai milijonai tonų ledo ir jis bet kada gali pajudėti. Prie šio ledyno daugiausia ir įvyksta tragiškų žūčių. Kopti iš Nepalo pusės nenorėjome ir todėl, kad išduodama begalė leidimų, tad kopia net ir tie, kurie neturi jokios alpinizmo patirties. Galite tik įsivaizduoti, kokios sąlygos kopti, kai vienu metu pajuda apie 300-400 alpinistų“, – pasakoja panevėžietis.
J. Narkevičius sako ilgą laiką vengęs Everesto būtent dėl minios žmonių ir visai beprasmių jų mirčių.
Visą straipsnį skaitykite kovo 21 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.