Angelams sargams linkėjo drąsos keistis

Angelams sargams linkėjo drąsos keistis

 

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros varpai skambėjo tiems, be kurių būtų neįsivaizduojama saugi kasdienybė. Čia padėkos raštais įvertintas gausus būrys angelų sargų – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų.

Kristaus Karaliaus katedroje šv. Mišias aukojęs klebonas Eugenijus Troickis prašė Dievo palaimos ir šviesos ne tik šiuo metu tarnaujantiems, bet ir jau anapilin iškeliavusiems pareigūnams.

Kun. E. Troickis kvietė visus atitrūkti nuo minčių apie darbus ir pečius slegiančius rūpesčius ir pabūti santarvėje vieni su kitais, bendruomene bei Viešpačiu. Dvasininkas priminė ir neseniai Lietuvoje viešėjusio popiežiaus Pranciškaus kvietimą gyventi viltimi.

Kun. E. Troickis linkėjo pareigūnams po iškilmingos ceremonijos širdyse išsinešti ir dalelę Viešpaties.

Ištrauką iš Mokytojo (Koheleto) knygos skaitė ir vienas pareigūnų. Išminties žodžiuose daugiausia dėmesio skiriama laikui. Kun. E. Troickis pabrėžė, jog reikėtų nepamiršti, jog yra dvi laiko rūšys – skaičiuojamas laikas ir tas, kuris nėra pamatuojamas.

„Artėjant Angelų sargų dienai linkiu jums, broliai ir seserys: raskime daugiau neskaičiuojamo, nematuojamo laiko kitam – Dievui, draugui, kolegai, bičiuliui. Kviečiu būti žemės angelais. Rūpintis, saugoti, ginti, padėti. Būkite ramybės, meilės, taikos nešėjai savo šeimoms, artimiesiems, bendradarbiams, visuomenei, kuriai tarnaujate ir kurios dalis esame mes visi“, – linkėjo klebonas.

Didžiuojasi kokybe

Artėjančios profesinės šventės proga pareigūnus sveikino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas. Jis pabrėžė, jog kasmetis susitikimas šiemet turi gražią – 100 metų – sukaktį.

Viršininkas dar penktadienį ryte buvo susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, kuris, pasak E. Lapinsko, nepamiršęs, jog prieš tampant vienu iš valstybės svarbių asmenų, taip pat buvo pareigūnas. Susirinkusiems policininkams premjero vardu E. Lapinskas perdavė šventinius linkėjimus būti stipriems, kantriems ir ištvermingiems nelengvame darbe.

„Policija yra pagrindinė institucija, kuri užtikrina gyventojų saugumą, tvarką valstybėje ir kitus dalykus. 1918-aisiais susikūrusi policija buvo ne pati geriausia, o techninės galimybės gana prastos. Tie patys policininkai buvo eiliniai kaimo vaikinai, vieną dieną dar buvę artojais, o kitą – jau policijos pareigūnai. Bet jie visi turėjo bendrą tikslą, kad Lietuvos žmonės jaustųsi saugiai“, – kalbėjo E. Lapinskas.

Pasak jo, dabartinė valstybės situacija nulemta daug pertvarkų ir pokyčių.

„Mes privalome keistis. Jei nesikeistume, sustingtume ir liktume, kokie esame. Šiandien turime tokią policiją, kuri vertinama ir Europolo sudėtyje, Vakarų Europoje. Po Nepriklausomybės atkūrimo žiūrėjome ir mokėmės iš Vakarų Europos, kaip reikia dirbti, dabar kiti mokosi iš mūsų“, – kalbėjo apskrities VPK viršininkas.

Galerija

Komentarai

  • ne bažnyčios policijai reikia, o normalių atlyginimų.

  • Ir kuo jau tie atlyginimai nenormalūs? Nenormalesni nei pardavėjų, mokytojų, autobuso vairuotojų, taksistų ir pan.?

    • Atsakyti
  • Tikrai nesiskųskite atlyginimais, mielieji. Jie pakankami lyginant su kitų.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų