Alytuje pasiekta pergalė

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ šįvakar Alytuje žaidė su vietos „Sintek-Dzūkija“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 73:65 (19:18, 19:16, 23:10, 12:21).

Pačioje rungtynių pradžioje komandos apsikeitė tolimais metimais – 3:3. „Sintek-Dzūkija“ jau pačioje mačo pradžioje bandė pabėgti į priekį. Sužaidus keturias minutes dzūkai pirmavo rezultatu 10:3. Įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui panevėžiečiai atsiliko 8 taškais – 6:14. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos svečių žaidimas pagerėjo. Panevėžiečiams gana greitai pavyko išlyginti rezultatą. Po tolimo Pauliaus Valinsko metimo rezultatas tapo 14:14. Netrukus tritaškį įmetė Vytenis Lipkevičius ir „Lietkabelis“ jau buvo priekyje – 17:14. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo minimaliu skirtumu 19:18.

Antrąjį mačo ketvirtį „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo labai sėkmingai ir įgijo 6 taškų persvarą – 24:18. Dabar jau „Sintek-Dzūkija“ strategas Valdemaras Chomičius buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Šeimininkams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius panevėžiečius. Sužaidus pusę laiko antrajame rungtynių kėlinyje „Lietkabelis“ pirmavo vos vienu tašku – 30:29. Šio ketvirčio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai prieš didžiąją pertrauką sugebėjo nuo varžovų atitrūkti 4 taškais. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 38:34.

Svečiai puikiai pradėjo trečiąjį mačo ketvirtį. Šiame kėlinyje sužaidus pusantros minutės „Lietkabelis“ pirmavo jau dviženkle persvara – 44:34. Daugiau nei pusę taškų panevėžiečiai tuo metu buvo surinkę sėkmingai mesdami tritaškius metimus. Aukštą pavarą įjungę „Lietkabelio“ žaidėjai ir toliau didino savo persvarą – 54:38. Panašią persvarą panevėžiečiai išlaikė iki šio ketvirčio pabaigos. Po trijų kėlinių trenerio N. Čanako auklėtiniai pirmavo rezultatu 61:44.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietkabelio“ puolimas pradėjo strigti. Panevėžiečiams taškų nepavyko beveik keturias minutes. „Sintek-Dzūkija“ laimėjo atkarpą 8:0, o Aukštaitijos ekipos persvara sumažėjo iki vienženklio skirtumo – 61:52. Nepaisant visų šeimininkų ekipos žaidėjų pastangų, „Lietkabelis“ sugebėjo iškovoti pergalę rezultatu 73:65.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 22, T. Dimša 14, V. Lipkevičius 10, Ž. Šakičius ir M. Sajus po 9.

Šiame LKL sezone „Lietkabelis“ jau trečią sykį iš tiek pat galimų įveikė „Sintek-Dzūkijos“ komandą. Laimėję Alytuje, panevėžiečiai šalies čempionate iškovojo penkioliktąją pergalę.