Aistros dėl alkoholio pardavimo ribojimų

Aistros dėl alkoholio pardavimo ribojimų

Seimo Sveikatos reikalų komitete kyla aistros dėl alkoholio pardavimo ribojimų. Visgi teigiama, kad amžiaus ribojimas alkoholiui pirkti jaunimui tampa vis mažiau aktualus – jie sąmoningai, o ne dėl draudimų atsisako alkoholio.

„Perteklinius draudimus tikrai reikėtų panaikinti, o tie ribojimai, kurie veikia ir iš tiesų mažina alkoholinių gėrimų vartojimą, tikrai reikėtų juos palikti ir siekti, kad žmonės alkoholinių gėrimų vartotų kuo mažiau. Aš labai džiaugiuosi kolegos (Aurelijaus – ELTA) Verygos pastebėjimu, kad jaunų žmonių gyvenimo būdas yra kitoks – jie sportuoja, aktyviai leidžia laisvalaikį. Aš ne vieną žmogų tokį pažįstu, ir aš labai džiaugiuosi, kad jaunoji karta iš esmės sąmoningai atsisako alkoholio vartojimo, o ne dėl draudimų“, – LRT radijui kalbėjo liberalas Andrius Bagdonas.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Linas Slušnys sakė, kad pagal tyrimus jaunimui dažnai neberūpi, nuo kelerių metų yra parduodami alkoholiniai gėrimai.

„Kai kurias detales būtų galima koreguoti, ar nuo 21, 20 metų (parduoti – ELTA). Kai paklausi, jauni žmonės nusišypso ir sako: „čia jūsų problemos“. Čia mano, senelio, problema, kad aš tokį klausimą svarstau. Jaunam žmogui tai tapo senokai nebeįdomu, nes jie moka iš tiesų apsieiti be alkoholio gyventi ir pradėti visai kitokį gyvenimą. Aš manau, kad tai yra gerai, tą reikėtų ir palaikyti, o ne užsiimti demagogijomis, kad mes čia kažką atpalaiduosime ir kažkam čia kliūva“, – teigė Sveikatos reikalų komiteto narys.

ELTA primena, kad ketinama svarstyti siūlymą keisti alkoholio pardavimo laiką – norima, kad visą savaitę gėrimai būtų parduodami nuo 10 iki 20 valandos, silpnuosius alkoholinius gėrimus parduoti ne nuo 21 metų, o nuo pilnametystės.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų