Laisvės aikštėje įsikūrusioje laboratorijoje ant ratų, jaunuoliai supažindinami su pramonės šakų įvairove bei darbo galimybėmis. T.Šiaudinio nuotr.

Abiturientai raginami rinktis inžinerinę pramonę

Abiturientai raginami rinktis inžinerinę pramonę

Daugelis abiturientų suka galvą, kokią profesiją pasirinkti. Siekiant palengvinti jų apsisprendimą iki savaitgalio Panevėžyje veiks laboratorija ant ratų „Misija – karjera“, kuri jaunuolius supažindins su pramonės šakų įvairove bei darbo galimybėmis.

Vadinamojo infomobilio specialistė Margarita Magdenko teigia, kad Laisvės aikštėje laikinai įkurtoje laboratorijoje visi norintieji galės išvysti 3D spausdintuvus, įvairias stakles, suvirinimo aparatus ir kitas naujausias technologijas.

„Visi eksponatai skirti inžinerinei pramonei populiarinti. Mes moksleiviams ir studentams pasakojame apie studijų programas, o atvykę verslininkai turi progą pakalbėti apie laisvas darbo vietas bei tai, kokių specialistų jiems labiausiai trūksta“, – „Sekundei“ teigė M. Magdenko.

Nors jau pirmąją dieną laboratorijoje lankytojų netrūko, specialistė pripažino, kad dauguma jaunuolių į modernų autobusą užklystą skatinami smalsumo, tačiau apie siūlomas profesijas susimąsto tik retas.

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė Daiva Žostautienė tvirtina, kad būtent inžinierines specialybes baigusiems studentams susirasti darbą lengviausia.

„Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2016-aisiais naujų darbo vietų daugiausia įsteigta būtent pramonės ir paslaugų sektoriuje – atitinkamai 37 proc. ir 51 proc. iš visų sukurtų“, – skaičius pateikė dekanė.

D. Žostautienės teigimu, inžinerinės pramonės siūlomos darbo vietos yra modernios ir gerai atlyginamos. Ateityje jų turėtų tik daugėti, nes pramonė gamina modernius produktus ir techniką, kuria ateities technologijas ir prisideda prie aplinkosaugos.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas džiaugėsi žinia, kad aukštojo mokslo įstaigos lieka Panevėžyje, ir pabrėžė, kad tai suteikia galimybę tobulėti, skatinti profesionalus neišvykti iš Aukštaitijos sostinės ir čia steigti naujų įmonių.

„Svarbu ne tik džiaugtis pergalėmis, bet ir galvoti, ką dar turime padaryti. Privalome kurti ateities švietimo strategiją, padėti stiprius profesinius pagrindus būsimiems specialistams, o vaikus nuo mažumės rengti inžinerinėms specialybėms Juk norėdami pasiekti geriausių rezultatų baleto šokėjai, muzikantai, sportininkai savo įgūdžius lavina nuo mažų dienų. Panašiu keliu turėtume eiti ir mes“, – įsitikinęs S. Gailiūnas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų