A lygos lyderių akistatoje – „Panevėžio“ pralaimėjimas „Žalgiriui“ (foto galerija)

Po kelių savaičių pertraukos į Lietuvos stadionus grįžo „Optibet A lygos“ kovos – sekmadienį centrinėse turo rungtynėse FK „Panevėžys“ namuose susikovė su titulą ginančiu Vilniaus „Žalgirio“ klubu. Susitikimą rezultatu 0:2 (0:2) laimėjo svečiai. Po šios pergalės „Žalgiris“ tapo turnyrinės lentelės lyderiu, aplenkdamas panevėžiečius.

Valdo Urbono auklėtiniai pirmosiomis minutėmis buvo priversti skirti visą dėmesį gynybai, be didesnių galimybių puolime.

Deja, pirmasis rungtynių įvartis netrukus krito į šeimininkų vartus. 9-ąją minutę Panevėžio ekipos vartų sargas Rafaelis Broetto atmušė varžovo smūgiuotą kamuolį, tačiau Renanas Oliveira jį tiksliai pasiuntė į vartus – 0:1.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai gerokai suaktyvino žaidimą puolime ir dažnai savo išpuolius rengdavo per dešinįjį kraštą. Visgi, surengti ypač pavojingų atakų taip ir nepavyko.

Tuo tarpu sostinės ekipa pasižymėjo vėl. Ovidijus Verbickas galva atliko perdavimą R. Oliveirai, kuris nekliudomas 27-ąją minutę padvigubino vilniečių persvarą – 0:2.

Panevėžio futbolininkų žaidimas kurį laiką atrodė labai blankiai. Pirmąjį smūgį link žalgiriečių vartų šeimininkai atliko sužaidus daugiau kaip pusvalandį.

Iškart po pertraukos Aukštaitijos ekipa ėmėsi aštrinti žaidimą – sostinės komandos vartų sargui Edvinui Gertmonui vis dažniau teko demonstruoti įgūdžius. Netrukus Ernestas Veliulis įmušė įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Panevėžio komanda demonstravo aktyvius veiksmus, tačiau žaidėjams vis pritrūkdavo tikslumo. Nepaisant to, jog šeimininkai antrojoje susitikimo dalyje atrodė gerokai užtikrinčiau, žalgiriečiai išsivežė pergalę ir tris taškus.

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Joshua Akpudje, Mitaras Čukovičius, Tautvydas Eliošius, Chrysovalantis Kozoronis (81 min. Aironas Trakšelis), Wandersonas Melo, Jeffrey Sarpongas, Pijus Širvys (67 min. Matijus Remeikis), Ernestas Veliulis, Nasko Milevas, Elivelto (81 min. Gustas Žederštreimas).