G. Kartano nuotr.

„7Bet-Lietkabelis“ trileryje palaužė „Ratiopharm“ pasipriešinimą (foto galerija)

Panevėžyje trečiadienį vyko pirmasis šio sezono Europos taurės susitikimas. „7Bet-Lietkabelis“ (1/1) namuose priėmė Ulmo „Ratiopharm“ (1/1) ekipą iš Vokietijos. Po atkaklaus mūšio pergalę iškovojo šeimininkai – 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26).

Svečiai kiek sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po dviejų žaidimo minučių pirmavo rezultatu 3:7. Visgi, „7Bet-Lietkabelis“ įsibėgėjo ir netrukus persvėrė rezultatą – po Vytenio Lipkevičiaus metimo šeimininkai jau buvo priekyje (11:9). Tokią pačią persvarą Nenado Čanako auklėtiniai išlaikė ir po pirmojo ketvirčio – 21:19.

Panevėžiečiai sėkmingai tęsė puolimo bangą. Gyorgy Golomanas pelnė dvitaškį su pražanga ir „7Bet-Lietkabelis“ pasiekė 7 taškų persvarą – 34:27. Netrukus Benas Griciūnas galingu dėjimu padidino pranašumą iki dviženklio (38:27). Puikiai antrąjį kėlinį sužaidę panevėžiečiai susikrovė užtikrintą 16 taškų persvarą – 44:28.

Po ilgosios pertraukos Vokietijos klubas bandė grąžinti intrigą ir keliais taškais sumažino savo deficitą, bet netrukus Jamelas Morrisas tritaškiu vėl atstatė solidų pranašumą – 53:34. „Ratiopharm“ netrukus surengė spurtą 9:0 ir ekipas skyrė jau tik 10 taškų (53:43). „7Bet-Lietkabelis“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 9 taškais – 59:50.

Ketvirtajame kėlinyje Panevėžio ekipa toliau švaistė savo susikrautą persvarą. Vokietijos ekipa sužaidė atkarpą 7:2 ir ekipas skyrė vos 4 taškai (61:57). Klaidų ir netaiklių metimų gausa tęsėsi Aukštaitijos ekipos žaidime. Tuo pasinaudoję svečiai netrukus persvėrė rezultatą savo naudai – 61:62. Likus žaisti 3 minutes Kristianas Kullamae vėl išvedė šeimininkus į priekį – 70:68. Vytenis Lipkevičius likus vos 29 sekundėms pataikė svarbų tritaškį, kuris sugrąžino 4 taškų persvarą šeimininkams (78:74). Varžovai kitoje atakoje prarado kamuolį, taip palaidodami savo viltis laimėti Panevėžyje.

„7Bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 14, Gyorgy Golomanas 13, Kristianas Kullamae 12, Benas Griciūnas 11, Vytenis Lipkevičius 10.

„Ratiopharm“: Robinas Christenas 19, Joshua Hawley 13.