„7bet-Lietkabelis“ apmaudžiai nusileido „Žalgiriui“ (foto galerija)

Šįvakar Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ namuose žaidė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) antrąsias pusfinalio serijos rungtynes su Kauno „Žalgiriu“. Panevėžiečiai susitikimą pralaimėjo rezultatu 83:86 (14:14, 27:24, 26:21, 16:27).

Rungtynes „Kalnapilio“ arenoje sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pirmavo rezultatu 4:0. Panevėžiečiai nesutriko, laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį 7:4. Įpusėjus pirmajam kėliniui priekyje vėl buvo „Žalgirio“ krepšininkai 8:7. Nerezultatyviame pirmajame mačo ketvirtyje kova vyko taškas į tašką ir jis baigėsi lygiosiomis 14:14.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Po dviejų iš eilės Jamelo Morriso tritaškių metimų „7bet-Lietkabelis“ pirmavo 5 taškų persvara – 25:20. Tuomet „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos kauniečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį 27:25. Dabar jau atėjo eilė Panevėžio ekipos strategui Nenadui Čanakui prašyti atsakomosios minutės pertraukėlės. Aikštėje ir toliau vyko lygi kova. Sužaidus septynias minutes antrajame ketvirtyje svečiams pavyko įgyti 6 taškų pranašumą – 35:29. Daugiausiai Gedimino Oreliko ir Kristiano Kullamae pastangomis baigiantis šiam kėliniui panevėžiečiams pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Poilsio komandos išėjo aikštės šeimininkams pirmaujant 3 taškų skirtumu – 41:38.

Pirmoje rungtynių pusėje panevėžiečiai pataikė net 9 iš 13 mestų tritaškių.

Puikiai trečiąjį kėlinį pradėję „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 48:38. Įpusėjus šiam kėliniui panevėžiečių pranašumas siekė jau 15 taškų – 59:44. Susinervinęs „Žalgirio“ strategas K. Maksvytis užsidirbo techninę pražangą, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai susikrovė net 17 taškų persvarą – 64:47. Kauniečiams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą, bet po trijų kėlinių „7bet-Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 67:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžią sėkmingiau sužaidę svečiai panevėžiečių persvarą ištirpdė iki 4 taškų – 67:63. Sužaidus pusę laiko šiame ketvirtyje „7bet-Lietkabelis“ pirmavo vos vienu tašku 73:72, o po akimirkos jau atsidūrė atsiliekančiųjų vaidmenyje 75:76. Mačo laimėtojas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje, kurią sėkmingiau sužaidę kauniečiai iškovojo pergalę rezultatu 86:83.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 18, Gediminas Orelikas 13, Mantas Rubštavičius ir Jamelas Morrisas 10, Gabrielius Maldūnas 8, Jordenas Duffy 7, Vytenis Lipkevičius ir Željko Šakičius po 6.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 15, Edgaras Ulanovas 14, Lukas Lekavičius 12, Laurynas Birutis 10, Rolandas Šmitas 9, Kevarrius Hayesas ir Isaiah Tayloras po 7.

Serijoje iki trijų pergalių „7bet-Lietkabelis“ dabar atsilieka rezultatu 0:2. Pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes, žaidę išvykoje, panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 58:69 (15:23, 14:15, 20:16, 9:15).

Trečiąsias pusfinalio serijos rungtynes „7bet-Lietkabelis“ ir „Žalgiris“ žais gegužės 26 dieną Kaune.