Užtikrinta „Lietkabelio“ pergalė (foto galerija)

Šeštadienį prasidėjo naujasis Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezonas. Atidarymo rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (1/0) namų arenoje priėmė Klaipėdos „Neptūno“ (0/1) ekipą. Susitikimą be didesnio vargo 83:62 (19:15, 18:22, 26:20, 20:15) laimėjo Panevėžio krepšininkai.

„Lietkabelio“ taškų sąskaitą atidarė Džordže Gagičius – aukštaūgis pasižymėjo dvitaškiu su varžovo pražanga. Tuo tarpu uostamiesčio ekipa pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau kaip dvi minutes. Pirmojo kėlinio metu vyravo apylygė kova. Panevėžio komandos naujokas Kasparas Bėrzinis smeigė du tritaškius paeiliui, po kurių šeimininkai pirmavo 4 taškų persvara – 13:9. Pirmąjį ketvirtį rezultatu 19:15 laimėjo Aukštaitijos ekipa.

„Lietkabelis“ ir toliau neleido varžovams priartėti. K. Bėrzinis ir toliau puikiai atakavo iš tolimos distancijos – po latvio tritaškio ekipas skyrė jau 9 taškai (32:23). Nenado Čanako auklėtiniai sėkmingai padidino savo pranašumą ir sužaidus pirmąją rungtynių pusę, pirmavo dviženkliu skirtumu – 37:27.

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai nemažino apsukų – Granto Vasiliausko baudų metimai leido „Lietkabeliui“ pasiekti rekordinę persvarą (49:35). „Neptūno“ puolimas sustojo, o tuo pasinaudoję šeimininkai pasiekė jau 17 taškų pranašumą – 59:42.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Panevėžio ekipos atkarpa 6:2, po kurios skirtumas tapo triuškinantis – 69:49. Per likusį rungtynių laiką uostamiesčio komanda intrigos neatkūrė – „Lietkabelis“ LKL starte iškovojo lengvą pergalę.

„Lietkabelis“: Kasparas Bėrzinis 18, Panagiotis Kalaitzakis (6 atk. kam.) 13, Vytenis Lipkevičius ir Kristupas Žemaitis po 9.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 13, Edgaras Želionis ir Benas Griciūnas po 12.