„Lietkabelis“ iškovojo užtikrintą pergalę (foto galerija)

Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsade-LKL“) šįvakar iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (32/21) ekipa, kuri namuose 98:86 (22:13, 20:23, 28:20, 28:30) įveikė Utenos „Juventus“ (33/20) ekipą.

Šių metų LKL čempionate komandos susitiko jau ketvirtąjį kartą. Iki šiol visus tris susitikimus buvo laimėjęs „Lietkabelis“: 78:76, 100:79 ir 88:78. Be to, panevėžiečiai 84:73 uteniškius įveikė ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Pirmosiomis mačo minutėmis vyko apylygė kova, bet vėliau panevėžiečiai perėmė iniciatyvą. Įpusėjus pirmajam kėliniui aikštės šeimininkai pirmavo rezultatu 15:8. Po Kyle’o Vinaleso tikslaus tritaškio metimo „Lietkabelio“ persvarai šokletėjus iki 9 taškų (20:11), „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas paprašė minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo, o po pirmojo ketvirčio šeimininkai pirmavo rezultatu 22:13.

„Lietkabelio“ krepšininkai dominavo aikštėje ir antrojo kėlinio pradžioje pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 25:13. Trenerio Nenado Čanako auklėtiniai nemažino apsukų ir greitai jau pirmavo 15 taškų skirtumu – 32:17. Įpusėjus antrajam ketvirčiui svečiams pavyko šiek tiek sušvelninti rezultatą. Panevėžiečių turėta 15 taškų persvara ištirpo iki 9 (34:25).

Po kelių akimirkų, nesutikęs su mačo arbirtų sprendimu, „Juventus“ vyr. treneris Ž. Urbonas užsidirbo dvi technines pražangas ir buvo išvytas iš aikštės. Tai neišmušė iš vėžių uteniškių, kurie sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 31:36. Po dviejų kėlinių „Lietkabelio“ komanda pirmavo rezultatu 42:36.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, greitai atstatę dviženklę persvarą – 53:40. Šeimininkai tvirtai kontroliavo įvykius aikštėje ir pasibaigus trečiajam kėliniui pirmavo rezultatu 70:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Džordže Gagičiaus dėjimo iš viršaus ir Eriko Venskaus tritaškio metimo komandas skyrė jau 21 taškas – 83:62. Panevėžiečiai užtikrintai sužaidė susitikimo pabaigą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 98:86.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 22, Paulius Valinskas 18, Panagiotis Kalaitzakis 14, Erikas Venskus 13, Margirid Normantas 12.

„Juventus“: Žygimantas Skučas 20, Mindaugas Kupšas 19, Martynas Paliukėnas 11, Vytautas Šulskis 10, Vaidas Čepukaitis 8.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais gegužės 1 dieną. Panevėžiečiai išvykoje susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais.