Panevėžiečiai rungtynių pabaigoje iškovojo pergalę (foto galerija)

Šiandien FK „Panevėžys“ šalies A lygos čempionato rungtynes namuose žaidė su Telšių „Džiugu“. Susitikimą rezultatu 1:0 (0:0) po atkaklios kovos laimėjo Aukštaitijos klubas.

Panevėžio ekipai šiame mače dėl patirtų traumų negalėjo padėti nei Rafaelis Broetto, nei Šarūnas Jurevičius, todėl vieta vartuose buvo patikėta jaunajam Danui Šimkevičiui. Septyniolikmečiui vartininkui tai buvo pirmasis susitikimas pagrindinėje „Panevėžio“ komandos sudėtyje. Iki tol D. Šimkevičius atstovavo „Panevėžio B“ ekipai.

Panevėžiečiai nuo pirmųjų rungtynių minučių apgulė svečių vartus, tačiau Telšių ekipa neleido varžovams pasižymėti greitu įvarčiu. „Džiugo“ futbolininkai gynyboje dirbo sėkmingai ir nutraukdavo šeimininkų išpuolius. Visgi svečiai pirmieji sukūrė šimtaprocentinę progą, kai „Džiugo“ gynėjas Tomas Rapalavičius 33 minutę laisvas smūgiavo į virpstą. Po šio epizodo svečiai suaktyvino žaidimą puolime ir rengė vis daugiau išpuolių prie „Panevėžio“ vartų. Besibaigiant pirmajam kėliniui abi ekipos apsikeitė pavojingomis progomis, tačiau po 45 minučių rezultatas nepasikeitė – 0:0.

Po pertraukos panevėžiečiai suaktyvino žaidimą puolime, bet svečiai gynėsi be klaidų. Įpusėjus antrajam kėliniui komandos aštrino žaidimą puolime – atakos abejose aikštės pusėse tapo vis pavojingesnės. 82 min. svečių kontraatakoje Rokas Stanulevičius bandė pasižymėti klastingu smūgiu iš toli, tačiau „Panevėžio“ vartų sargas Danas Šimkevičius paskutinę akimirką išgelbėjo ekipą.

Visgi šeimininkams pavyko pasižymėti pačioje susitikimo pabaigoje. 89-ąją minutę „Džiugo“ vartininkas baudos aikštelėje neleistinai pargriovė J. Eliasą, o Ernestas Veliulis realizavo 11 m. baudinį ir išvedė Panevėžio ekipą į priekį – 1:0. Per pridėtą laiką situacija aikštėje nepasikeitė ir „Panevėžys“ iškovojo antrą pergalę paeiliui.

Susitikimą su „Džiugu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis (64 min. Domantas Antanavičius), Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius, Jeffrey Sarpongas, Elivelto (90 min. Pijus Širvys), Sebastianas Vasquezas (64 min. Jorge Elias).

Trečiojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ žais kovo 20 dieną. Panevėžiečiai namuose, „Žemynos“ progimnazijos stadione, susitiks su Gargždų „Bangos“ futbolininkais.