„Lietkabelis“ namuose įveikė „Dzūkiją“ (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate „Lietkabelio“ komanda iškovojo dar vieną pergalę. Namuose rungtyniavę panevėžiečiai šįvakar rezultatu 93:85 (22:16, 23:22, 29:18, 19:29) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkams.

Rungtynės Panevėžyje buvo antroji komandų tarpusavio akistata šių metų LKL čempionate. Vasario pradžioje Alytuje vykusį susitikimą 86:70 kiek netikėtai laimėjo „Dzūkija“.

Susitikimo pradžioje kova vyko taškas į tašką. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui rezultatas buvo lygus 7:7. Ryžtingai nusiteikę dzūkai aištėje kovojo pasiaukojančiai ir neleido panevėžiečiams pelnyti lengvų taškų. Po „Lietkabelio“ kapitono Vytenio Lipkevičiaus ir Gyčio Masiulio tikslių tritaškių metimų šeimininkams pavyko įgyti 6 taškų persvarą – 17:11.

Bandydamas palaikyti aukštesnę spartą „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas pirmajame kėlinyje pabuvoti aikštėje leido net dešimčiai savo auklėtinių. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo 22:16.

Antrojo kėlinio pradžią sėkmingiau pradėjo alytiškiai, laimėję atkarpą 7:2. „Lietkabelio“ persvarai ištirpus iki minimumo (24:23), N. Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiai gana greitai vėl susigrąžino iniciatyvą – 31:25. Dzūkai nebuvo linkę pasiduoti ir vėl priartėjo prie šeimininkų iki 2 taškų (33:35). Kėlinio pabaigoje „Lietkabelio“ krepšininkams buvo pavykę pirmą sykį šiame mače įgyti dviženklį pranašumą (45:35), o poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant rezultatu 45:38.

Puikiai pradėję trečiąjį kėlinį panevėžiečiai labai greitai įgijo 15 taškų persvarą – 56:41. Svečių ekipos treneriai paprašė minutės pertraukėlės, bet tai alytiškių negelbėjo. Panevėžiečiai ir toliau didino persvarą ir po to, kai Kyle`as Vinalesas pataikė tritaškį, kėlinio viduryje „Lietkabelio“ persvara šoktelėjo iki 20 taškų – 64:44. Panašią persvarą šeimininkams pavyko išlaikyti iki šio ketvirčio pabaigos. Po trijų kėlinių šeimininkų ekipa pirmavo rezultatu 74:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Dzūkijos“ žaidėjas Simas Jasaitis iš eilės pelnė 5 taškus ir sumažino „Lietkabelio“ persvarą iki 13 taškų – 74:61. Svečiai nenuleido rankų.Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo vos 7 taškais – 81:74. Nors alytiškiai atkakliai priešinosi, „Lietkabelio“ krepšininkai neišleido pergalės iš savo rankų. Panevėžiečiai susitikimą laimėjo rezultatu 93:85.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinales 26, Margiris Normantas 14, Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas po 10, Erikas Venskus 8.

„Dzūkija“: Simas Jasaitis 23, Paulius Danisevičius 13, Tadas Rinkūnas ir Kristupas Žemaitis po 12.

Įveikę alytiškius „Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo tryliktąją pergalę šių metų LKL čempionate.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais vasario 27 dieną. Panevėžiečiai išvykoje susitiks su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais.