Kontrolinių rungtynių ciklas pradėtas pergale

Ruošdamasis naujojo sezono startui šiandien FK „Panevėžys“ sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes. Reprezentacinė miesto komanda Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže išbandė jėgas su Kauno FC „Hegelmann Litauen“ klubu ir įveikė jį rezultatu 3:1 (1:0).

LFF Pirmoje lygoje sidabrą pernai iškovoję kauniečiai pasirengimą naujam sezonui pradėjo sausio 11 dieną, o pirmose kontrolinėse rungtynėse Vilniuje rezultatu 7:1 įveikė praeitų metų varžovus iš Pirmos lygos – Baltijos futbolo akademijos futbolininkus.

Po praėjusio sezono nemažai žaidėjų savo gretose išsaugojusi „Hegelmann Litauen“ komanda neseniai pasipildė keliais naujokais bei sudarė sutartį su naujuoju vyriausiuoju treneriu Andriumi Skerla. Šis futbolo strategas savo laiku buvo Lietuvos nacionalinės rinktinės kapitonu, tapo Lietuvos bei Nyderlandų čempionatų nugalėtoju.

Nors praėjusiame sezone „Panevėžio“ ir „Hegelmann Litauen“ komandos rungtyniavo skirtingose lygose, jos tarpusavyje sužaidė dvejas rungtynes. Ruošdamasis artėjančiam 2020 metų Lietuvos A lygos čempionatui FK „Panevėžys“ namuose draugiškose rungtynėse vasario mėnesio pabaigoje 1:0 (1:0) įveikė FC „Hegelmann Litauen“. Dar kartą šios komandos susitiko rugpjūčio mėnesį LFF taurės ketvirtfinalyje. Kaune vykusiame mače panevėžiečiai iškovojo pergalę rezultatu 3:0 (2:0).

Marijampolėje vykusiame susitikime jau 2-ąją rungtynių minutę panevėžiečiai galėjo pasižymėti. Po Pijaus Širvio perdavimo Sebastianas Vasquezas smūgiavo galva, bet kamuolys atsimušė į „Hegelmann Litauen“ komandos vartų skersinį. Po keletos minučių aktyviai rungtyniavęs S. Vasquezas krisdamas smūgiavo per save, bet tikslo nepasiekė. Nepaisant akivaizdžios kamuolio kontrolės persvaros, „Panevėžio“ futbolininkų atakas sėkmingai nutraukdavo arba kauniečių gynėjai, arba vartininkas.

34-ąją mačo minutę buvo įmuštas pirmasis įvartis šiame susitikime. „Hegelmann Litauen“ ekipos žaidėjas savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles, už ką teisėjas futbolininkui parodė geltoną kortelę ir paskyrė 11 metrų baudinį. S. Vasquezas smūgiavo į priešingą vartų kampą nei krito varžovų vartininkas ir išvedė savo komandą į priekį. Pirmajame kėlinyje daugiau laiko priversti gintis kauniečiai surengė kelias kontratakas, bet jos nebuvo pavojingos. Poilsio komandos išėjo „Panevėžio“ komandai pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrąjį kėlinį „Panevėžio“ komanda pradėjo taip pat aktyviai. Kamuolį į varžovų vartus pavyko pasiųsti Faustui Steponavičiui, bet teisėjai tame epizode užfiksavo nuošalę.

55-ąją susitikimo minutę rezultatas tapo 2:0. Po Rafaelio Floro perdavimo iš krašto smūgiu galva įvartį pelnė Elivelto. Po minutės Faustas Steponavičius atliko puikų reidą, po kurio tiksliai smūgiavo į viršutinį „Hegelmann Litauen“ komandos vartų kampą. „Panevėžio“ komanda jau pirmavo rezultatu 3:0.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, o įsidrąsinę kauniečiai vis dažniau rengdavo savo atakas. 66-ąją minutę Aukštaitijos klubo baudos aikštelėje buvo kilusi sumaištis, bet ji panevėžiečiams baigėsi sėkmingai. Po minutės kauniečiams pavyko pelnyti įvartį ir sušvelninti rezultatą. 70-ąją minutę kauniečiai galėjo atsilikimą sumažinti iki minimumo, bet „Hegelmann Litauen“ žaidėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į „Panevėžio“ vartų konstrukciją.

86-ąją susitikimo minutę po puikaus Elivelto perdavimo Ernestui Veliuliui iš dėkingos padėties nepavyko nukreipti kamuolio į varžovų vartus.

Daugiau įvarčių šiame susitikime nebuvo pasiekta ir „Panevėžio“ komanda iškovojo pergalę rezultatu 3:1.

Startinės komandų sudėtys.

„Panevėžys“: Darius Kublickas, Pijus Širvys, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo, Chrysovalantis Kozoronis, Žygimantas Baguška, Ignas Kružikas, Tomas Salamanavičius, Sebastianas Vasquezas, Eligijus Jankauskas ir peržiūroje esantis žaidėjas.

„Hegelmann Litauen“: Ignas Plūkas, Rokas Rasimavičius, Mantas Fridrikas, Matas Dedura, Gabrielius Zagurskas, Gavi Thompsonas, Vilius Armanavičius, Nauris Petkevičius, Aurimas Raginis, Klaudijus Upstas, Omokhafe Thomas.

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Matijus Remeikis, Rafaelis Floro, Faustas Steponavičius, Domantas Vaičekauskas, Ernestas Veliulis, Elivelto, Jorge Elias ir trys peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai. Vėliau aikštėje pasirodė Matheusas Bissi, Evaldas Urmonas, Tautvydas Eliošius, Rafaelis Broetto, Gustas Žederštreimas, Eimantas Dzinga.

Šį šeštadienį „Panevėžio“ komanda draugiškose rungtynėse išmėgins jėgas su „Jonava“. Susitikimas vėl vyks Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže.