LKL čempionate pasiekta dešimtoji pergalė (foto galerija)

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes savo aikštėje žaidė su Utenos „Juventus“. Turnyro lentelės kaimynų akistatą rezultatu 100:79 (21:22, 32:20, 24:19, 23:18) laimėjo panevėžiečiai.

Mačo pradžioje abiejų ekipų žaidėjai keitėsi tiksliai metimais ir nė viena komanda nesugebėjo susikrauti didesnio pranašumo. Sužaidus pusę laiko pirmajame susitikimo kėlinyje rezultatas buvo lygus 10:10. Tuo metu uteniškiams daug nemalonumų darė pakiliai rungtyniavęs „Lietkabelio“ komandos gynėjas Kyle`as Vinalesas. Po pirmojo ketvirčio vieno taško persvarą turėjo svečių komanda – 22:21.

Ir antrajame rungtynių kėlinyje vaizdas mažai kuo pasikeitė. Susitikimas vyko taškas į tašką, o pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius. Kelias sėkmingas atakas surengę „Juventus“ krepšininkai buvo įgiję 5 taškų pranašumą (28:23), bet panevėžiečiai gana greitai vėl persvėrė rezultatą – 36:33. Po Margirio Normanto tritaškio ir Vytenio Lipkevičiaus dvitaškio metimo panevėžiečiai įgijo rekordinę 9 taškų persvarą – 45:36. Svečiai pradėjo nervintis, o mačo teisėjai antrojo kėlinio pabaigoje uteniškiams skyrė net tris iš eilės technines pražangas. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 53:42. Panevėžiečių persvara galėjo būti dar didesnė, bet teisėjai po peržiūros neįskaitė kiek pavėluotai ko ne nuo savo krepšio M. Normanto atlikto metimo.

Sėkmingai antrąją rungtynių pusę pradėję aikštės šeimininkai trečiojo kėlinio pradžioje savo persvarą padidino iki 17 taškų – 61:44. Uteniškiai nebuvo linkę pasiduoti – jie laimėjo atkarpą 7:0 ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, po „Juventus“ žaidėjo Martyno Gecevičiaus tritaškio ir Žygimanto Skučo baudos metimo panevėžiečių persvara ištirpo iki 4 taškų – 63:59. Aikštės šeimininkams pavyko stabilizuoti žaidimą ir greitai susigrąžinti dviženklį pranašumą – 72:59. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo solidžiu skirtumu 77: 61.

Po to, kai ketvirtajame kėlinyje panevėžiečių persvara išaugo iki 20 taškų (88:68), mačo laimėtojas jau niekam nekėlė abejonių. „Lietkabelis“ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 100:79.

Lietkabelis”: Margiris Normantas 23, Kyle`as Vinalesas 19, Paulius Valinskas 16.

LKL čempionate per 14 susitikimų pasiekęs 10 pergalių „Lietkabelis“ užima antrąją turnyro lentelės vietą.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes panevėžiečiai žais sausio 20 dieną namuose su Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšininkais. Dar anskčiau, sausio 16 dieną, „Lietkabelis“ savo aikštėje žais atsakomąjį Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio susitikimą su Prienų „CBet“. Pirmąsias rungtynes, vykusias Prienuose, panevėžiečiai laimėjo rezultatu 87:68.