„Lietkabelis“ po atkaklios kovos pripažino „Žalgirio“ pranašumą (foto galerija)

Nutrūko Panevėžio „Lietkabelio“ (7/3) pergalių serija Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate. Kovingą charakterį pademonstravę panevėžiečiai namuose turėjo pripažinti šalies čempiono Kauno „Žalgirio“ (10/1) pranašumą – 77:82 (13:27, 7:13, 27:13, 30:29). „Lietkabelio“ gretose rungtyniauti negalėjo V. Lipkevičius.

Svečiai rungtynes pradėjo dviem tolimais metimais paeiliui (2:6). Krizė „Lietkabelio“ žaidime tęsėsi ir toliau, tuo tarpu „Žalgiris“ labai greit įgijo dviženklę persvarą – 2:13. Nors puolime Nenado Čanako auklėtiniai kiek pasitempė, panevėžiečių gynyboje ir toliau buvo pilna skylių. Uraganinį puolimą demonstravę Kauno ekipos žaidėjai po pirmojo ketvirčio pirmavo dvigubai – 13:27.

„Lietkabelis“ antrąjį ketvirtį pradėjo sėkminga atkarpa 5:0 ir persvara tarp ekipų tapo jau vienženklė – 18:27. Visgi, netrukus žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir tolygiai didino savo persvarą. Pauliaus Jankūno dvitaškis greitajame puolime leido Kauno ekipai pasiekti triuškinamą pranašumą – 20:40. Per visą antrąjį kėlinį „Lietkabelis“ surinko vos 7 taškus.

Panevėžio klubas pirmojoje rungtynių dalyje realizavo tik 2 tolimus metimus iš 14 bandymų (14%), kai svečiai – 5 iš 14 (35%).

Trečiajį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo su gerokai didesne motyvacija ir energija. Gytis Masiulis dėjimu sumažino šeimininkų deficitą iki 15 taškų – 32:47. Netrukus krepšį dar vienu dėjimu greitajame puolime sudrebino Gabrielius Maldūnas, o Panevėžio ekipa ėmė sparčiai vytis varžovus (36:47). Šeimininkai puikiai išnaudodavo varžovų klaidas. Po Pauliaus Valinsko dvitaškio bei K. Vinaleso tritaškio komandas jau skyrė tik 6 taškai – 45:51. Tokia pati persvara išliko ir prieš lemiamą ketvirtį (47:53).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo atkaklia kova. Kyle`as Vinalesas iš labai tolimos distancijos pataikė tritaškį, po kurio panevėžiečiai priartėjo iki 2 taškų – 54:56. Tačiau tuomet sėkmingesnę atkarpą sužaidė šalies čempionai. Joffrey Lauvergne’as pelnė dvitaškį su pražanga, o „Žalgiris“ padidino atotrūkį iki 8 taškų – 60:68. Nors jau atrodė, jog svečiai kontroliuoja situaciją, dar vienas K. Vinaleso tritaškis aptirpdė varžovų pranašumą iki 6 taškų (72:78).

Per likusį laiką kauniečiai neleido suabejoti savo pranašumu ir iškovojo nelengvą pergalę Panevėžyje.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 19, Paulius Valinskas ir Margiris Normantas po 13, Gabrielius Maldūnas 12.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne’as 17, Artūras Milaknis 15.