Namuose įveikta Andoros komanda (foto galerija)

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Europos taurės turnyro rungtynes savo aikštėje žaidė su Andoros „MoraBanc“ ekipa. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 77:69 (20:20, 19:17, 18:20, 20:12).

Rungtynės „Cido“ arenoje buvo antroji komandų akistata šiame sezone. Andoroje vykusį mačą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 66:76 (19:15, 19:24, 14:19, 14:18).

Norint išsaugoti viltis patekti į „Top 16“ grupių etapą „Lietkabeliui“ varžovus reikėjo įveikti didesniu nei 10 taškų skirtumu. Iki šio susitikimo panevėžiečiai per 8 mačus buvo pasiekę vieną pergalę, o „MoraBanc“ krepšininkai turėjo tris pergales po 7 rungtynių.

Susitikimą Panevėžyje abiejų ekipų žaidėjai pradėjo nerezultatyviai. Sužaidus beveik tris minutes šiame mače švieslentėje degė skaičiai 2:2. Rungtynės vyko taškas į tašką. Sužaidus pusę laiko pirmajame rungtynių ketvirtyje rezultatas buvo lygus 8:8. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes, svečiams pataikius tritaškį metimą, šeimininkai atsiliko jau 5 taškais – 13:18. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiams pavyko pagerinti savo žaidomą. Sužaidus dešimt minučių šiose rungtynėse rezultatas buvo 20:20.

Antrojo kėlinio pradžią aikštės šeimininkai laimėjo 5:0 ir išsiveržė į priekį 25:20. Panašią persvarą „Lietkabelio“ krepšininkai išlaikė iki ilgosios rungtynių pertraukos. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 39:37.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo svečiai. Trečiojo kėlinio pradžioje „MoraBanc“ krepšininkai šovė į priekį. Penkių minučių atkarpą panevėžiečiai pralaimėjo 2:9 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje 41:46. Tuomet du kartus iš toli pataikė Margiris Normantas, o „Lietkabelis“ sušvelnino atsilikimą iki minimumo 47:48. Po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus 57:57.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Jo pradžią panevėžiečiai laimėjo 5:0 ir dar kartą išsiveržė į priekį 62:57. Pakiliai rungtyniavę aikštės šeimininkai gana greitai įgijo rekordinę 10 taškų persvarą 69:59. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 77:69 ir iškovojo antrąją pergalę Europos taurės turnyre. Nepaisant šio laimėjimo, „Lietkabelis“ jau nebeturi galimybių patekti į kitą šio turnyro etapą.

Lietkabelis: Margiris Normantas 17, Gytis Masiulis 16, Kyle`as Vinalesas 12, Džordže Gagičius 11.

Šį penktadienį „Lietkabelis“ namuose paskutiniąsias Europos taurės rungtynes žais su „Monaco“ komanda.