Čempionato finiše – kovingos lygiosios (foto galerija)

Šio sezono paskutiniąsias Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ savo aikštėje žaidė su Gargždų „Banga“. Šis susitikimas baigėsi lygiosiomis rezultatu 1:1 (1:1).

Nuo pat rungtynių pradžios šeimininkai įgijo teritorinę bei žaidybinę persvarą. Mačo pradžioje žymiai dažniau veiksmas vyko prie „Bangos“ vartų. Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 13-ąją susitikimo minutę Jorge Eliasas smūgiu iš baudos aikštelės ribų krisdamas nuginklavo svečių ekipos vartininką Igną Driomovą.

Įmušę įvartį panevėžiečiai ir toliau nemažino apsukų, o gausiomis pajėgomis atakavo „Bangos“ komandos vartus. Nepaisant to, 22-ąją susitikimo minutę svečiams pavyko išlyginti rezultatą. Vienos iš retų svečių atakų metu tiksliu smūgiu pasižymėjo baudos aikštelėje be priežiūros paliktas „Bangos“ futbolininkas Renato Matosas.

Išlyginę rezultatą svečiai pradėjo rungtyniuti aktyviau ir surengė kelis reidus prie šeimininkų vartų. Panevėžiečiai rungtyniavo gana tiksliai, o jų vartininkas Šarūnas Jurevičius daug darbo neturėjo. Per likusį iki pertraukos laiką aikštėje vyko apylygis žaidimas, o poilsio komandos išėjo esant rezultatui 1:1.

53-ąją mačo minutę „Panevėžio“ komanda turėjo gerą progą išsiveržti į priekį. Po Tautvydo Eloišiaus tikslaus perdavimo vienu lietimu efektingai į svečių vartus smūgiavo J. Eliasas, bet I. Driomovas sugebėjo apginti savo tvirtovę.

Įpusėjus antrajam susitikimo kėliniui dar labiau pradėjo ryškėti panevėžiečių persvara. „Panevėžio“ komandos žaidimą pagyvino ko keitimo aikštėje pasirodęs Kotaro Amemiya.

Mačo pabaigoje šeimininkai užgulė gargždiškių vartus ir stengėsi įmušti pergalingą įvartį. Vis dėlto, 85-ąją susitikimo minutę „Panevėžio“ vartininkas Š. Jurevičius puikiu šuoliu atrėmė klastingą svečių ekipos futbolininko smūgį ir išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio.

Po poros minučių fortūna nusisuko nuo šeimininkų. Po Elivelto smūgio kamuolys sudrebino „Bangos“ vartų skersinį.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Justinas Januševskis pavojingai smūgiavo galva, bet kamuolys praskriejo šalia svečių ekipos vartų virpsto. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Susitikimas su gargždiškiais panevėžiečiams buvo paskutiniosios rungtynės šių metų Lietuvos A lygos čempionate. Surinkusi 12 taškų „Panevėžio“ komanda Lietuvos A lygos čempionate užėmė penktąją vietą.

Rungtynes su „Banga“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Šarūnas Jurevičius, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis, Justinas Januševskis, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius, Ignas Kružikas (65 min. Kotaro Amemiya), Jorge Eliasas, Elivelto.