Lietuvos čempionatą panevėžiečiai pradėjo sėkmingai (foto galerija)

Šalies krepšinio 3×3 čempionatą sėkmingai pradėjo Panevėžio komandos. Elito grupėje „Adorma-Roletai jums“ liko antra, o tarp mėgėjų nugalėtoja tapo „Romeogym“ ekipa.

Lietuvos krepšinio 3×3 čempionatas startavo Aukštaitijos sostinėje. Panevėžyje dvi dienas vyko įnirtingos 3×3 krepšinio kovos, komandos pradėjo savo kelią dėl Lietuvos čempionų titulo ir pirmą kartą Lietuvoje kaunasi dėl kelialapio į FIBA „World Tour Masters“ lygio turnyrą.

Panevėžį per dvi dienas aplankė net 85 komandos. Iš pradžių krepšininkai kovojo pogrupiuose, o po to – atkrintamosiose varžybose.

Elito grupėje nugalėjo favorite laikyta ir pasaulio reitinge aukštas pozicijas užimanti Šakių „Vyčio-Gulbelės“ komanda.

Šakių ekipa A grupėje laimėjo abejas rungtynes ir ramiai žengė į antrąjį atkrintamųjų varžybų ratą. Ketvirtfinalyje „Vytis-Gulbelė“ 21:8 nugalėjo „Naniet“ komandą.

Pusfinalyje favoritams rimtai į atlapus kibo Prienų „CBet“ ekipa, kuriai atstovavo Evaldas Džiaugys, Justas Nausėdas, Justinas Jogminas bei Tomas Zdanavičius. Pergalę Šakių klubas iškovojo po įtemptos kovos 21:17.

Į finalą prasibrauti pavyko ir Panevėžio miesto komandai „Adorma-Roletai jums“, kuriai atstovavo Mantas Vaznonis, Darius Griškėnas, Rimantas Daunys ir Benas Bagdonavičius.

Finale panevėžiečiai 11:21 nusileido „Vyčio-Gulbelės“ krepšininkams ir užėmė antrąją vietą.

„Adorma-Roletai jums“ komandos vadovas ir žaidėjas Mantas Vaznonis teigė, kad užimta vieta panevėžiečiai liko patenkinti.

„Į Panevėžį susirinko visas 3×3 krepšinio elitas. Konkurencija buvo labai didelė, todėl džiaugiamės užėmę antrąją vietą. Tai maksimumas, ką mes galėjome pasiekti. Įveikti „Vyčio-Gulbelės“ komandą gal ir įmanoma, bet be galo sunku. Jai atstovauja tikri profesionalai, o pati ekipa stipriausių pasaulio komandų reitinge užima šeštą vietą. Mūsų tikslas šių metų Lietuvos čempionate – kovoti dėl prizinės vietos“, – „Sekundei“ sakė M. Vaznonis.

Panevėžyje taip pat varžėsi mėgėjai bei U11-U18 amžiaus grupių krepšininkai.

Mėgėjų grupėje puikiai pasirodė Panevėžio „Romeogym“ komanda, iškovojusi pirmąją vietą. Antrąją vietą užėmė „Losrita“, o trečiąją – „3+1“

Kitose amžiaus grupėse prizines vietas iškovojo šios komandos: (U-11) 1. „MMTS“, 2. „Skorpionai“, 3. „Tigrai“, (U-12); 1. „Tralialiaškos“, 2. „DSN Braliukai“, 3. „Lietkabeliukas“ (U-13); 1. „Jonava 2007“, 2. „The Mamba“, 3. „Utena“ (U-14); 1. „Jonava“, 2. „Utena U-14“, 3. Panevėžio KKSC (U-15); 1. Biržų „Griaustinis“, 2. Marijampolės SC, 3. „Škvalas“ (U-16); 1. „And One“, 2. „326“, 3. „Edge“ (U-17); 1. „E-lyga“, 2. „Trys paršeliai“, 3. „Pravalas“ (U-18); 1. „Lukšių pieninė“, 2. „Boom Shaka Laka“, 3. „Martynas ir draugai“.

Komandos, užėmusios 1–3 vietas, buvo apdovanotos išskirtiniais medaliais, o geriausi kiekvienos grupės žaidėjai – atminimo prizais. Renginį organizavo Mažų miestelių krepšinio lyga ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Čempionato 3×3 kovos visą vasarą vyks įvairiuose Lietuvos miestuose – 12 čempionato etapų pasiskirstys po Panevėžį, Tauragę, Ukmergę, Kuršėnus, Radviliškį, Šakius, Raseinius, Nemenčinę, Rokiškį, Kaišiadoris, Plungę ir Rietavą.

Geriausiai turnyruose pasirodžiusios ir daugiausia įskaitinių taškų surinkusios komandos rugpjūčio 15–16 dienomis susitiks finaliniame čempionato etape ir kausis dėl nugalėtojų vardo.

Antrasis 3×3 krepšinio čempionato etapas birželio 20 dieną vyks Tauragėje.