Laisvės aikštėje šalinami medžiai – pavojingi

Laisvės aikštėje šalinami medžiai – pavojingi

Rekonstruojamoje Panevėžio Laisvės aištėje šalinami dar keli medžiai. Kaip teigiama Savivaldybės pranešime, želdiniai performuojami po ekspertų atliktų dviejų detalių tyrimų.

Penki aikštėje augantys medžiai (trys liepos ir du kaštonai) ir vienas kaštonas prie Panevėžio rajono savivaldybės šalinami atsižvelgus į jų būklę – kamienai pažeisti puvinio, trūkę, yra drevių, pasvirę, žaizdoti kamieno apačioje, tad kelia pavojų žmonių saugumui.

Atnaujindama Laisvės aikštę su prieigomis Panevėžio miesto savivaldybė buvo užsakiusi du tyrimus: išvadas teikė dendrologai, vėliau papildomai pasitelkta akustinė tomografija, kai specialiu prietaisu neinvaziniu būdu analizuojama kamieno vidinė struktūra.

„Vykdant projektą pašalinami pažeisti ir pavojingi medžiai, bus pasodinta kone triskart daugiau – 2326 – želdiniai, tarp jų 65 medžiai. Žaluma miesto centre – mums prioritetas, atnaujinta erdvė kurs tvarkingą, estetišką aplinką“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Projektas Laisvės aikštei su prieigomis kompleksiškai tvarkyti įtraukia ir Vasario 16-osios, Elektros, Klaipėdos, Vilniaus, Respublikos g. atkarpas, P. Plechavičiaus skverą. Rangos darbus atlieka Panevėžio statybos trestas.

Galerija

Komentarai

  • Panevezyje medziai greitai auga…

  • O kam mums tie medžiai? Pastatysime dirbtinius. Žaliuos visus metus

  • Medžius sodinti tai ne merus. Medžiui duobę iškasei-pyst ir pasodinai. O merui kasa kasa duobes, o kaip nepasodina, taip nepasodina.

    • Atsakyti
  • Nusikalteliai deda i kelnes is baimes.

  • Va ir važiuoja sunkvežimiai per naujai sudėtą grindinį, vėl viskas iškryps.

  • Daugelis nelaimingų atsitikimų įvyksta panevėžiečiams skubant į autobusų stotį , gatve, praėjus teismo rūmus ,einat liepų alėja pro įdarbinimo biurą. Nes liepų medžiai sukauptas savo sultys atiduoda į aplinką , o nakties metu nukritusi neigiama oro temperatūra ,išbėgusias liepų sultys paverčia ledu. O žmonės skubėdami į autobusų stotį, nepastebi koks atsiradęs per naktį jiems pavojus po kojomis !!! Sušąlęs liepų skystys virsta ledu- skuba žmonės ir virsta ant žemės kas gauna lengvesnę traumą, o kas ir sunkią traumą, kur po įvykio yra išvežama į ligoninę. Kas turi atsakyti už šią kelio atkarpą, kuri po nakties būna slydi, bet nebarstoma, neprižiūrima? Ir šie seni medžiai nei pašalinami, nei genimi – kodėl nesirūpinama žmonių saugumu.???

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų