„Lietkabelis“ be didesnio vargo žengė į finalo ketvertą (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabelis“ ir antrą kartą įrodė savo pranašumą prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalyje – 97:85 (26:25, 34:19, 10:21, 27:20).

Trečiadienį namų arenoje rungtyniavę panevėžiečiai jau nuo antrojo kėlinio diktavo savo sąlygas. Pirmąsias serijos rungtynes rezultatu 78:72 taip pat laimėjo „Lietkabelis“, kuris KMT pusfinalyje susikaus su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Panevėžio ekipa, kuri pirmavo po Željko Šakičiaus dvitaškio. Netrukus „Pieno žvaigždės“ suklydo du kartus paeiliui, o „Lietkabelis“ po spurto pirmavo jau 9:0. Svečiai po minutės pertraukėlės surengė kelias rezultatyvias atakas ir sušvelnino skirtumą (9:6). Atkakli kova tęsėsi toliau, bet Nenado Čanako auklėtiniai ketvirčio pabaigoje vėl ėmė tolti. Gabrielius Maldūnas baudų metimais grąžino panevėžiečiams 9 taškų persvarą (22:13). Tuomet „Pieno žvaigždės“ surengė dar vieną galingą spurtą ir ekipas skyrė vos taškas – 22:21. Po pirmųjų 10 žaidimo minučių šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu – 26:25.

Antrajame kėlinyje ekipos toliau rungėsi taškas į tašką. Panevėžiečiai nutolo tik kėlinio viduryje, kai Ž. Šakičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga. Netrukus Margiris Normantas pelnė penkis taškus paeiliui, o ekipas skyrė jau 13 taškų – 48:35. Svečiai ir toliau nerado priešnuodžių puikiam „Lietkabelio“ puolimui. Antrajame kėlinyje Panevėžio klubas pelnė net 34 taškus, o tai leido susikrauti 16 taškų pranašumą – 60:44.

Po ilgosios pertraukos šeimininkų puolimas sustojo. „Pieno žvaigždės“ trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 12:5, kas leido svečiams sumažinti varžovų atotrūkį iki vienženklio – 65:57. Prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė tik 5 taškai – 70:65.

Panevėžiečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 7:0. Željko Šakičiaus 4 taškai iš eilės vėl leido šeimininkams nutolti – 77:65. Tačiau pasvaliečiai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko. Miha Lapornikas greitajame puolime pelnė dvitaškį, po kurio svečiai priartėjo iki 5 taškų (79:74). Vis dėlto, vėliau Gedimino Petrausko vadovaujami Pasvalio krepšininkai užsidirbo nesportinę pražangą, po kurios „Lietkabelis“ įjungė aukštesnę pavarą – 88:75. Likus žaisti minutę Mariaus Valinsko tritaškis užgesino visas svečių viltis dar pakovoti dėl pergalės.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 17, Margiris Normantas 16, Martynas Sajus ir Paulius Valinskas po 14, Rihardas Kuksikas 10.

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 24, Paulius Petrilevičius 16.