P, Židonio nuotr.

Permainingose rungtynėse „Lietkabelis“ nukovė Prancūzijos ekipą (foto galerija)

Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelis“ (6/7) nudžiugino „Cido“ arenoje susirinkusius aistruolius. Panevėžiečiai permainingose rungtynėse įrodė savo pranašumą prieš Strasbūro SIG (4/9) ekipą iš Prancūzijos – 82:69 (24:18, 9:22, 25:12, 24:17).

Svečiams tai buvo penktas pralaimėjimas paeiliui FIBA Čempionų lygos turnyre.

Rungtynių pradžioje abi komandos pagerbė tragiškai žuvusį legendinį krepšininką Kobe Bryantą.

„Lietkabelis“ sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po kelių rezultatyvių atakų pirmavo užtikrintai – 12:2. Tačiau Prancūzijos ekipa į tai atsakė dviem tolimais metimais paeiliui (12:8). Nors panevėžiečiai ilgą laiką turėjo ryškią persvarą, kėlinio pabaigoje svečiai sumažino savo deficitą iki 6 taškų – 24:18.

Antrąjį ketvirtį SIG pradėjo atkarpa 8:2 ir rezultatas tapo lygus (26:26). Panevėžiečių žaidime pasipylė klaidos, o svečiai tuo puikiai naudojosi ir perėmė rungtynių kontrolę – 26:31. Per 13 rungtynių minučių „Lietkabelis“ suklydo net 9 sykius. Nenado Čanako auklėtiniai sužaidus daugiau nei pusę antrojo kėlinio tebuvo pelnę 2 taškus. Po „Lietkabeliui“ ypač nesėkmingo antrojo ketvirčio, svečiai turėjo 7 taškų persvarą – 33:40.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė kardinaliai. Panevėžiečiai, rungtyniaudami didele sparta, susigrąžino iniciatyvą ir persvėrė rezultatą savo naudai. Aukštaitijos ekipa po trijų ketvirčių pirmavo rezultatu 58:52.

Ketvirtajame kėlinyje SIG jau lipo ant kulnų šeimininkams (60:59), tačiau Tomo Dimšos tritaškis leido kiek lengviau atsikvėpti. Sėkminga panevėžiečių atkarpa tęsėsi toliau – Margiris Normantas greitajame puolime pasižymėjo dvitaškiu, padidindamas „Lietkabelio“ persvarą iki dviženklės (70:59). Svečiai nepajėgė atkurti intrigos ir turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą – „Lietkabelis“ šventė pergalę rezultatu 82:69.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 19, Paulius Valinskas 17, Željko Šakičius (10 atk. kam.) 13, Margiris Normantas 11.

SIG: Gabe Yorkas 14, Jérémy Nzeulie 13, Thomas Scrubb 12.