„Lietkabelis“ namuose įrodė pranašumą prieš „CBet“ (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabelis“ (13/7) namų arenoje turėjo nemažai vargo su traumų išretinta Prienų „CBet“ (9/11) komanda, tačiau galiausiai įrodė savo pranašumą – 76:62 (19:18, 25:9, 12:17, 20:18).

Panevėžiečiams tai buvo 13-oji pergalė per 20 rungtynių Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate.

Pirmieji ryškesnę persvarą įgijo svečiai, kurie po Arno Veličkos tritaškio pirmavo 4:8. Tačiau įpusėjus ketvirčiui, panevėžiečiai perėmė iniciatyvą ir po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio jau pirmavo 17:14. Po pirmųjų 10 minučių „Lietkabelio“ persvara buvo minimali – 19:18.

Antrąjį kėlinį Nenado Čanako auklėtiniai pradėjo spurtu 10:4 ir po Martyno Sajaus dvitaškio šeimininkai pirmavo jau 7 taškais (29:22). Maža rotacija rungtyniavę prieniškiai ėmė jausti nuovargio ženklus, o „Lietkabelis“ be didesnio vargo įgijo dviženklį pranašumą (39:25). Pirmąją rungtynių dalį Panevėžio klubas laimėjo milžiniška persvara – 44:27. Aukštaitijos ekipa per du ketvirčius atkovojo 27 kamuolius, kai „CBet“ – vos 14.

Prienų klubas po ilgosios pertraukos ėmėsi tirpdyti „Lietkabelio“ persvarą. Svečiai per tris minutes sumažino atsilikimą nuo 17 iki 10 taškų. Panevėžiečiai trečiojo kėlinio metu pelnė tik 12 taškų, tuo pasinaudoję svečiai prieš lemiamą ketvirtį turėjo 12 taškų deficitą – 56:44.

Arnas Velička ketvirtąjį kėlinį pradėjo taikliu tritaškiu ir skirtumas tarp ekipų po ilgos pertraukos tapo vienženklis (56:47). „Lietkabelis“ net penkias minutes nepelnė nė taško, o prieniškiai dar labiau priartėjo – 56:51. Šeimininkų taškų badą galiausiai nutraukė Vytenio Lipkevičiaus tritaškis iš aikštės kampo. Prienų ekipa nepasinaudojo gausybe progų dar labiau priartėti prie „Lietkabelio“, o panevėžiečiai galiausiai šventė pergalę – 76:62.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius (10 atk. kam.) 17, Vytenis Lipkevičius 12, Tomas Dimša (6 rez. perd.) ir Gabrielius Maldūnas po 10, Paulius Valinskas 9.

„CBet“: Regimantas Miniotas 18, Laurynas Birutis 11, Arnas Velička (6 rez. perd.) 10.