Pagerbti geriausi Panevėžio rajono sportininkai (foto galerija)

Panevėžio rajono sportininkams 2019-ieji metai buvo sėkmingai. Rajono sportininkai gražiais laimėjimais džiugino ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Šiandien Panevėžio rajono savivaldybėje įvyko sportininkų pagerbimo šventė. Jos metu buvo pagerbti 2019 metais Panevėžio rajoną garsinę sportininkai ir jų treneriai. Po gražių sveikinimo žodžių labiausiai pasižymėję sportininkai ir treneriai buvo apdovanoti specialiais atminimo prizais.

Individualios šakos

Svarsčių kilnotojai Panevėžio rajono atstovai nuskambėjo visame pasaulyje. Rūta Šalkauskaitė tapo pasaulio svarsčių kilnojimo mėgėjų čempione, o Ovidijus Tarutis – suaugusiųjų komandinės estafetės antrosios vietos laimėtoju.

Tradiciškai nudžiugino boksininkai. Marius Vyšniauskas jau 16-ą kartą tapo Lietuvos čempionu, o Vaida Masiokaitė – šalies vicečempione. Jaunieji šios sporto šakos atstovai irgi pasiekė puikių rezultatų. Vakaris Motieka tapo Lietuvos bokso jaunučių čempionu, o Europos moksleivių čempionate užėmė penktąją vietą. Titas Stongvila tapo Lietuvos bokso jaunučių čempionu. Šiuos boksininkus treniruoja Petras Prokofjevas.

DeividasTarulis, kurį treniruoja Eduardas Vedluga, Lietuvos dziudo suaugusiųjų čempionate (svorio kategorija iki 73 kg) tapo šalies čempionu. Jaunieji dziudistai irgi garsino Panevėžio rajoną. Gabija ir Gabrielė Revinskaitės iškovojo Lietuvos moksleivių čempionių titulus ir tapo tarptautinių turnyrų prizininkėmis. Rijus Rumčikas iškovojo Lietuvos dziudo vaikų čempiono vardą. Dina Baukaitė ir Irūna Šopaitė Lietuvos dziudo vaikų čempionate užėmė trečiąsias vietas. Jaunuosius sportininkus varžyboms parengė trenerė Milda Blaževičienė.

Jau tapo tradicija, kad orientavimosi sporte puikius rezultatus demonstruoja krekenaviškiai. Šiais metais Rokas Barauskas ir Dovydas Kaušakys tapo Baltijos šalių čempionato nugalėtojais, o Domas Juknevičius ir Deivis Tarulis Lietuvos čempionate iškovojo bronzos medalius. Vaikinus treniruoja Vytas Dulius.

Remigijus Čiplys tapo Lietuvos klasikinio kultūrizmo ir veteranų čempionatų nugalėtoju, Latvijos čempionato klasikinio kultūrizmo varžybose liko antras.

Lietuvos motokroso čempiono titulą 50 cm3 klasėje iškovojo motociklininkas Rojus Zaborskis.

Virvės traukimas

Gilias tradicijas Panevėžio rajone turi virvės traukimo sporto šaka. Klubo „Ąžuolas“ sportininkai Lietuvos uždarų patalpų čempionate užėmė pirmąją vietą. Nugalėtojų komandai atstovavo Mantas Stankevičius, Ignas Repečka, Gražvydas Arlauskas, Egidijus Paslauskas, Žilvinas Savičius, Audrius Mordasas, Mantas Rudys, Aivaras Maikštėnas, Tadas Liberis, Danas Kukutis, Arnas Paulauskas, Artūras Preidis.

Lietuvos uždarų patalpų čempionate trečiąją vietą iškovojo Ramygalos ir Velžio gimnazijų komanda, vadovaujama fizinio ugdymo mokytojos Giedrės Maželienės. Šiai komandai atstovavo Justinas Batavičius, Natalija Bistrovaitė, Donatas Dilys, Lauryna Kazlauskaitė, Lukas Rakauskas, Lukas Šambaris, Kornelijus Vaitiekaitis, Evelina Žukauskaitė, Arminas Šembelis.

Krepšinis

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio rinktinėje, kuri iškovojo Europos čempionato sidabro medalius, rungtyniavo Panevėžio rajono atstovė Viltė Andrunavičiūtė.

11-ojo „Žalgirio“ krepšinio 3 prieš 3 turnyro čempionais tapo Mantas Klezys, Lukas Paškauskas, Ugnius Paškauskas ir Vaidas Pocius. Lietuvos mažų miestelių krepšinio čempionato trečiosios vietos laimėtojais tapo Velžio krepšinio klubas „Velžys“. Lietuvos mažų miestelių krepšinio veteranų čempionų vardus iškovojo Trakiškio „Aukštaitijos akmenys“, o vicečempionų – Smilgių „Smilgiai“;

2018–2019 mokslo metų Lietuvos kaimo vietovių mokyklų žaidynių krepšinio 3 prieš 3 čempionėmis tapo Viltė Andrunavičiūtė, Vakarė Gumbelevičiūtė, Goda Jusytė ir Brigita Naujokaitė. Šias merginas treniruoja fizinio ugdymo mokytoja Jolanta Klimavičienė.

Turizmo sportas

Šalies mokinių turizmo technikos čempionate, Lietuvos kalnų keliautojų sporto čempionate, tarptautinių turizmo technikos varžybų „Žygūnas 2019“ nugalėtojomis tapo Gabija Kizytė, Lukas Leonavičius, Paulius Palubinskas, Jurgita Šeštokaitė.

Lietuvos mokinių turizmo technikos čempionato antrąsias vietas užėmė bei tarptautinių turizmo technikos varžybų „Žygūnas 2019“ ir Latvijos alpinizmo technikos čempionato nugalėtojais tapo Eglė Dranickaitė, Dangė Kupčinskaitė, Miražas Kupčinskas, Gabrielė Padelevičiūtė. Jaunuosius sportininkus varžyboms rengė fizinio ugdymo mokytojas Sigitas Žudys.

Futbolas

2018–2019 mokslo metų Lietuvos kaimo vietovių mokyklų žaidynių futbolo trečiosios vietos laimėtoja tapo Velžio gimnazijos komanda, kuriai atstovavo Radvilas Adomonis, Faustas Alekna, Kasparas Antanaitis, Armandas Bunys, Emilis Čiūras, Titas Ivanauskas, Nojus Kunickas, Dovas Marcinkevičius, Orestas Muraška, Ernandas Vereščiaginas. Fizinio ugdymo mokytojas Aurimas Puodžiūnas treniruoja šią komandą.

Ramygaliečių triumfas

Labai sėkmingi praėjusieji metai buvo Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijos futbolininkams. Net dvi šios gimnazijos komandos tapo šalies čempionėmis, o viena užėmė antrąją vietą. Visas komandas varžyboms parengė fizinio ugdymo mokytojas Egidijus Marozas.

Lietuvos mokyklų mokinių futbolo žaidynių laimėtojais tapo Ramygalos gimnazijos septyniolikmečių komanda, kuriai atstovavo Titas Ališauskas, Odeta Balakauskaitė, Nojus Balakauskas, Edvinas Gerdvila, Greta Gerdvilaitė, Auksė Gudelytė, Modestas Lipickis, Deimantas Marozas, Domantas Turulis, Gabija Ulytė, Haroldas Varžinskas, Milvydas Židonis.

Lietuvos mokyklų mokinių futbolo žaidynių čempionais tapo trylikamečių komanda, kurioje rungtyniavo Lovaris Aleksandravičius, Kamilė Bružaitytė, Pijus Kiuberis, Vakaris Kučys, Rokas Petravičius, Vilija Pranauskaitė, Arnas Pupkevičius, Eidvilė Staniulytė, Skaistė Ulytė, Deimantas Urbonas, Svajūnas Vasiliauskas, Aivaras Zupka.

Lietuvos mokyklų salės futbolo žaidynių antrosios vietos laimėtojais tapo šešiolikmečių komanda: Arnas Arcišauskas, Mantas Bielskis, Vakaris Samsonas, Tadas Savickas, Ignas Šegamogas, Dovydas Šiaulinskas, Nedas Valikonis.