Atkakliame mūšyje – dramatiška „Lietkabelio“ pergalė (foto galerija)

FIBA Čempionų lygos turnyre Panevėžio „Lietkabelis“ (3/4) iškovojo trečią pergalę iš eilės. Antradienį „Cido“ arenoje panevėžiečiai paskutinėmis sekundėmis palaužė Holono „Unet“ komandą iš Izraelio (3/4) – 78:72 (15:14, 14:21 , 26:20, 23:17).

Rungtynių pradžioje abi komandos demonstravo greitą žaidimą puolime. Puikiai susitikimą pradėjęs Tomas Dimša pelnė pirmuosius penkis savo komandos taškus, tačiau svečiai taip pat pasižymėjo taikliais metimais (5:5). „Lietkabelis“ kelias minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o spurtą surengusi Izraelio ekipa išsiveržė į priekį – 5:12. Pirmojo kėlinio pabaigoje panevėžiečiai laimėjo atkarpą 10:2 ir vėl susigrąžino iniciatyvą (15:14).

Antrajame kėlinyje užvirė atkakli kova taškas į tašką. Po įspūdingo Margirio Normanto šūvio beveik iš aikštės vidurio, „Lietkabelis“ pirmavo 2 taškais – 20:18. Tačiau vėliau šeimininkų puolimas ir vėl sustojo. Holono „Unet“ surengė spurtą 17:5 ir pirmavo jau dviženkliu skirtumu– 25:35.

Po ilgosios pertraukos svečiai toliau diktavo sąlygas, tačiau T. Dimšos taiklūs tritaškiai leido Panevėžio klubui vėl priartėti – 40:43. Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus – 55:55.

Ketvirtasis kėlinys „Lietkabeliui“ prasidėjo puikiai ir sužaidus dvi minutes šeimininkai pirmavo rezultatu 63:59. Holono komandos puolimas sustojo, o Željko Šakičius pataikė tritaškį, suteikusį panevėžiečiams jau 7 taškų pranašumą (66:59). Vis dėlto, svečių gynėjas Marcusas Fosteris sumažino svečių deficitą – 68:65. Panevėžio ekipai pirmaujant 72:70, lemiamą ataką rengė svečiai, tačiau jie prarado kamuolį. Izraelio klubo žaidėjai griebėsi pražangų taktikos, tačiau Paulius Valinskas realizavo abu baudų metimus (74:70). Nors varžovai taip pat atsakė baudų metimais, tačiau to pergalei neužteko – panevėžiečiai triumfavo.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 22, Tomas Dimša 16, Paulius Valinskas ir Margiris Normantas po 11.

„Unet“: Marcusas Fosteris 22, Richardas Howellas 15.