„Lietkabelis“ nukovė Vilniaus „Rytą“ (foto galerija)

Šivakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Vilniaus „Rytu“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 83:74 (23:17, 24:15, 15:21, 21:21).

Mačą sėkmingiau pradėjo vilniečiai ir jo ppradžioje pirmavo rezultatu 4:0. Tomas Dimša pataikė iš toli, Marius Valinskas pridėjo dar du taškus ir priekyje jau buvo „Lietkabelis“. Sužaidus 4 minutes šeimininkai pirmavo jau 5 taškų persvara – 11:6. Labai sėkmingai tuo metu aikštėje rungtyniavo Tomas Dimša, spėjęs surinkti 7 taškus.

Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo 17:8. „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant to, po tikslaus Želko Šakičius tritaškio metimo panevėžiečiai pirmą sykį šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 20:10. Vilniečiams pavyko kiek sušvelninti rezultatą. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ pirmavo 23:17.

Antrojo ketvirčio pradžia sėkmingiau klostėsi vilniečiams. Per dvi šio kėlinio minutes šeimininkų persvara ištirpo iki minimumo – 23:22. Po kelių akimirkų jau panevėžiečiai atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 25:27. Tuomet „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios „Rytas“ jau pirmavo jau 6 taškais – 31:25. Panevėžiečiai neleido nutolti svečiams, o po Gabrieliaus Maldūno metimo vėl buvo priekyje – 32:31. Fantastiškai sužaidę antrojo kėlinio pabaigą, „Lietkabelio“ krepšininkai įgijo rekordinę 15 taškų persvarą. Poilsio komandos išėjo šeimininkų komandai pirmaujant rezultatu 47:32.

Prasidėjus antrajai rungtynių pusei „Lietkabelio“ krepšininkai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Trečiojo kėlinio 5-ąją minutę panevėžiečių persvara siekė jau 18 taškų – 54:36. Ketvirčio pabaigoje vilniečiams pavyko sumažinti atsilikimą. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo jau tik 9 taškais – 62:53.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo keliais tiksliais metimais ir vėl nutolo 15 taškų persvara – 68:53. Vilniečiai nebuvo linkę taikstytis su pralaimėjimu ir dėjo daug pastangų rezultatui sušvelninti. Vienu metu „Lietkabelio“ persvara sumažėjo iki 8 taškų (71:63), bet tuo metu Paulius Valinskas pataikė dvitaškį metimą su bauda. Panevėžiečiai išlaikė persvarą iki susitikimo pabaigos ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 83:74.

Artimiausias Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais šį šeštadienį išvykoje su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda.