„Lietkabelis“ iškovojo pirmąją pergalę Čempionų lygoje (foto galerija)

FIBA Čempionų lygos turnyre Panevėžio „Lietkabelis“ (1/4) pagaliau nutraukė nesėkmių seriją. Nenado Čanako auklėtiniai antradienį „Cido“ arenoje užtikrintai įveikė rezultatyviausią turnyro ekipą –Torunės „Polski Cukier“ (1/4) klubą – 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20).

Ypač rezultatyviai prasidėjusiame mače abi ekipos daugiau dėmesio skyrė puolimui, nei gynybai. Nors Torunės ekipa išsiveržė į priekį 4 taškais (7:11), „Lietkabelis“ į tai atsakė spurtu 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 17:11. Rezultatyvų pirmąjį kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė Margiris Normantas – 26:23.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai tęsė savo sėkmingą atkarpą – Tomas Dimša baudos metimu padidino šeimininkų pranašumą iki 7 taškų (37:30). Jau kitoje atakoje M. Normantas smeigė dar vieną tritaškį ir „Lietkabelis“ pasiekė dviženklę persvarą. „Polski Cukier“ į tai atsakė spurtu 10:2 ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 2 taškų (42:40). Iniciatyvos Panevėžio ekipos gretose ėmėsi Željko Šakičius, pelnęs 4 taškus iš eilės – 46:40. Po dviejų ketvirčių „Lietkabelis“ išlaikė trapų pranašumą (50:45).

Nedidelę persvarą panevėžiečiai išlaikė ir po ilgosios pertraukos. Prieš lemiamą kėlinį šeimininkai išsaugojo 5 taškų pranašumą – 68:63.

Ketvirtajame kėlinyje įtampa pasiekė aukščiausią tašką. „Polski Cukier“ priartėjo iki minimalaus deficito (71:70), tačiau kitoje atakoje į tai dvitaškiu atsakė Ž. Šakičius. Sėkminga panevėžiečių atkarpa tęsėsi ir toliau – P. Valinsko ir Ž. Šakičiaus taškai leido „Lietkabeliui“ vėl atitrūkti saugesniu atstumu (80:71). Svečiai bandė gelbėtis greitomis atakomis, tačiau panevėžiečiai gynėsi solidžiai. Po dar vieno Ž. Šakičiaus tritaškio komandas skyrė net 14 taškų (89:75), o per likusias 3 minutes svečiams išsigelbėti nepavyko.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 32, Tomas Dimša 19, Martynas Sajus 13, Paulius Valinskas 11.

„Polski Cukier“: Chrisas Wrightas 21, Alade Aminu 14.