Čempionų lygoje „Lietkabelis“ lieka be pergalių (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabeliui“ (0/3) FIBA Čempionų lygos turnyre nepavyko iškovoti pirmosios pergalės. Trečiadienį panevėžiečiai namų arenoje neprilygo Ankaros „Turk Telekom“ (3/0) ekipai iš Turkijos – 77:91 (15:25, 15:24, 28:20, 19:22).

Pirmajame kėlinyje svečiai visiškai dominavo. Sužaidus 8 minutes, Turkijos klubas pasiekė net 14 taškų persvarą – 9:23. Slogų pirmąjį kėlinį kiek prašviesino įspūdingas Vytenio Lipkevičiaus dvitaškis su sirena. Po 10 minučių „Lietkabelio“ deficitas buvo dviženklis – 15:25.

Situacija negerėjo ir antrajame ketvirtyje – Aukštaitijos klubo metimai skriejo pro šalį, o vieną po kitos sėkmingas atakas surengę „Turk Telekom“ krepšininkai dar labiau nutolo (21:36). Panevėžiečių žaidime nesimatė jokių prošvaisčių. „Lietkabelis“ ne tik kelias minutes nesugebėjo surengti rezultatyvių atakų, tačiau ne ką geresnė situacija buvo ir gynyboje. Turkijos klubo puolėjas Metinas Turenas greitoje atakoje pataikė dvitaškį su pražanga ir Panevėžio ekipa atsiliko jau dvigubu rezultatu – 21:42. Tragišką „Lietkabelio“ puolimą kiek pataisė penki Kendricko Browno taškai, tačiau svečių pranašumas ir toliau išliko triuškinamas (26:47).

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai pradėjo rodyti atsigavimo ženklus. Tomas Dimša pataikė net tris tritaškius ir šeimininkai priartėjo iki 12 taškų – 42:54. Nors Ankaros klubas išlaikė saugų pranašumą, ketvirčio pabaigoje tritaškį pridėjo ir Tomas Lekūnas – 58:69.

Nenado Čanako auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje stengėsi kilti į šturmą. Tomo Dimšos aštrus prasiveržimas bei Željko Šakičiaus tritaškis leido „Lietkabeliui“ priartėti iki 7 taškų – 65:72. „Turk Telekom“ puolimas visiškai sustojo – svečiai per 4 minutes tesukrapštė 3 taškus. Negana to, Martynas Sajus išprovokavo nesportinę varžovo pražangą ir realizavo abu baudų metimus. Po ilgos pertraukos Turkijos ekipai taškus pelnė R.J.Hunteris ir svečiai nutolo 8 taškais – 67:75. Tačiau netrukus „Lietkabelis“ surengė kelias sėkmingas atakas ir po K. Browno tolimo metimo rezultatas tapo lygus – 75:75. Nors atrodė, kad Aukštaitijos ekipa perlaužė rungtynių eigą, svečiai pelnė net 10 taškų be atsako. Panevėžiečiams sugrąžinti intrigos per likusį laiką pritrūko jėgų.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius (9 atk. kam.) 18, Tomas Dimša 17, Kendrickas Brownas 13, Martynas Sajus 11.

„Turk Telekom“: R.J.Hunteris 25, Muhammed Baygul 21.