„Lietkabelis“ namuose nepaliko vilčių dzūkams (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (4/2) be didesnio pasipriešinimo iškovojo užtikrintą pergalę. Sekmadienį panevėžiečiai namuose nepaliko šansų „Sintek-Dzūkijai“ (1/5) – 91:73 (30:14, 13:17, 25:13, 23:29). Alytaus ekipai tai buvo jau penktoji nesėkmė iš eilės.

Alytiškiai rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu, tačiau „Lietkabelis“ į tai atsakė dviem tolimais metimais – 6:3. Įpusėjus kėliniui, šeimininkai kiek atitrūko nuo varžovų, kai savo antrąjį tritaškį smeigė Tomas Dimša – 17:11. Puikią puolimo bangą pagavę panevėžiečiai tęsė savo spurtą net 14:0. Stefanas Sinovecas pridėjo dar vieną tritaškį, o Nenado Čanako auklėtiniai pirmavo užtikrintai (24:11). Po pirmųjų 10 minučių „Lietkabelio“ persvara buvo dviguba – 30:14.

Antrąjį ketvirtį dzūkai pradėjo spurtu 8:2 ir svečių deficitas sumažėjo iki 10 taškų – 32:22. Panevėžio ekipos puolimas sustojo, kai sužaidus pusę kėlinio buvo pelnyti vos 4 taškai. Tuo tarpu „Sintek-Dzūkija“ realizavo du tritaškius iš eilės (39:29). Po dviejų ketvirčių Aukštaitijos klubas turėjo 12 taškų pranašumą – 43:31. Nuo didesnių problemų dzūkus gelbėjo puikus tritaškių pataikymas – tikslą pasiekė 6 iš 11 svečių tolimų metimų (54%).

Po didžiosios pertraukos ilgą laiką virė atkakli kova. Tačiau įpusėjus trečiajam kėliniui, dzūkai pradėjo jausti nuovargio padarinius, o tuo puikiai naudojosi aikštelės šeimininkai. Po Gabrieliaus Maldūno galingo dėjimo „Lietkabelis“ pasiekė triuškinamą persvarą – 60:41 Trečiąjį kėlinį taikliu metimu užbaigė Olufemi Olujobi – 68:44.

Paskutini ketvirtis neatnešė jokios intrigos – „Lietkabelis“ iškovojo didžiausią pergalę šiame LKL sezone (91:73).

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 16, Martynas Sajus 14, Tomas Dimša 13, Olufemi Olujobi 9.

„Sintek-Dzūkija“: Adrian Bowie 19, Chauncey Collins 11.