2 P. Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ iškovojo teisę žaisti FIBA Čempionų lygoje

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė atsakomąsias FIBA Čempionų lygos atrankos turnyro rungtynes su Nikosijos „Keravna“. Šį susitikima „Lietkabelis“ pralaimėjo rezultatu 77:82 (19:18, 26:27, 14:25, 18:12), bet nepaisant to, pateko į pagrindinį FIBA Čempionų lygos turnyrą.

Pirmoji šių ekipų akistata, ketvirtadienį vykusi Kipre, baigėsi „Lietkabelio“ krepšininkų rezultatu 71:55 (15:24, 9:17, 16:11, 31:3). Pagal reglamentą į pagrindinį FIBA Čempionų lygos turnyrą patenka ta komanda, kuri laimi pagal bendrą abiejų susitikimų rezultatą. Norint tai padaryti, Kipro čempionams Aukštaitijos sostinėje reikėjo laimėti 17 taškų skirtumu.

Susitikimas prasidėjo ne itin rezultatyviai. Pirmuosius taškus šiame mače tolimu metimu pelnė „Lietkabelio“ gynėjas Kendrickas Brownas sužaidus daugiau nei pusantros minutės.

Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai atsiliko 8:9. Iki to momento visus taškus „Lietkabelio“ komandai buvo pelnęs K. Brownas. Pirmojo kėlinio pabaigoje panevėžiečiai įgijo 6 taškų persvarą – 19:13, bet šį ketvirtį laimėjo tik minimalia persvara 19:18. Net 11 taškų pirmajame ketvirtyje šeimininkams pelnė puikiai susitikimą pradėjęs K. Brownas.

Antrajame kėlinyje aikštėje taip pat vyko atkakli kova. Šiame susitikime sužaidus 13 minučių „Keravna“ pirmavo 2 taškais 28:26. Fantastiškai žaidusio K. Browno pastangų dėka „Lietkabelio“ komanda greitai vėl buvo priekyje – 39:33. Ketvirčio pabaigą tiksliau sužaidę svečiai prieš pat didžiąją pertrauką sugebėjo išlyginti rezultatą. Poilsio komandos išėjo švieslentėje degant skaičiams 45:45.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo Kipro čempionai. Svečiai laimėjo atkarpą 5:0 ir įsiveržė į priekį 50:45. Nikosijos „Keravnos“ krepšininkai žaidė tiksliau ir greitai įgijo jau 11 taškų pranašumą – 65:54. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Tai nepadėjo. Baigiantis antrajam kėliniui kipriečiai jau pirmavo 70:54, o tai reiškė, kad bendras serijos rezultatas tapo lygus. Po trijų kėlinių „Keravna“ pirmavo 70:59.

Kuri iš šių komandų žais FIBA Čempionų lygos turnyre sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Paskutinysis mačo ketvirtis prasidėjo tiksliu tolimu svečių ekipos žaidėjo metimu. Kipro čempionai pirmavo dviženkliu skirtumu. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui panevėžiečiai atsiliko 66:78. Mačo pabaigoje panevėžiečiai sugebėjo išlaikyti jiems parankų skirtumą. Nepaisant to, jog „Keravna“ rezultatu 82:77 įveikė „Lietkabelį“, FIBA Čempionų lygoje rungtyniaus ne kipriečiai, bet panevėžiečiai. Bendras abiejų susitikimų rezultatas 148:137 „Lietkabelio“ naudai.

„Lietkabelis“: K. Brownas 32, M. Normantas 11, T. Lekūnas, Ž. Šakičius ir M. Sajus po 6.

FIBA Čempionų lygos turnyre „Lietkabelis“ rungtyniaus vienoje grupėje su Ostendės „Filou“ (Belgija), Sasario „Banco di Sardegna“ (Italija), Strasbūro SIG (Prancūzija), Ankaros „Turk Telekom“ (Turkija), Manresos „Baxi“ (Ispanija), Holono „Unet“ (Izraelis) ir Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).