A. Didžgalvio nuotr.

Panevėžietis – Lietuvos triatlono čempionas

Puikiai Trakų triatlone pasirodė mūsų miesto atstovai. Vyrų grupėje nugalėtoju tapo L. Prokopavičius, o tarp moterų trečia liko Unė Narkūnaitė.

Labai sėkmingai Trakų triatlone olimpinėje distancijoje pasirodė Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis Lukas Prokopavičius. Septyniolikmetis panevėžietis vyrų grupėje pralenkė visus varžovus ir iškovojo šalies čempiono titulą.

Olimpinę distanciją (51,5 km), kurioje reikėjo nuplaukti 1500 metrų, dviračiu įveikti 40 km ir nubėgti 10 km, panevėžietis L. Prokopavičius įveikė per 2.01:27 val. Antrą vietą iškovojo Lietuvai tarptautinėse triatlono varžybose atstovaujantis 29-erių ispanas Alberto Casillasas (2.02:47 val.), trečias – 36-erių Marijus Butrimavičius (2.04:58 val.).

Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis tik antrą kartą varžėsi šioje distancijoje. Jis po plaukimo rungties buvo ketvirtas, dviračių rungtyje aplenkė du varžovus ir į bėgimo rungtį pasileido antras. Čia pavijo ispaną A. Casillasą, atitrūko nuo jo ir iškovojo pergalę kartu tapdamas Lietuvos čempionu.

Moterų grupėje bronzos medalį pelnė panevėžietė Unė Narkūnaitė, trasoje sugaišusi 2.35:18 val. Trakų triatlono nugalėtoja ir šalies čempione tapo Inga Paplauskė – 2.29:20 val., o antrąją vietą užėmė Natalija Barkun iš Baltarusijos (2:32:29 val.).

Olimpinės distancijos (51,5 km) prizininkai:

Vyrų grupė: 1. Lukas Prokopavičius, 2.01:27, 2. Alberto Casillasas, 2.02:47, 3. Marijus Butrimavičius. Moterų grupė: 1. Inga Paplauskė, 2.29:20, 2. Natalija Barkun, 2.32:29, 3. Unė Narkūnaitė, 2.35:18. Estafečių rungtis: 1. „Colibri Tri“ (Edgaras Štura, Eimantas Gudiškis, Remigijus Kančys), 1.52:13, 2. „IS iššūkio komanda“ (Domas Manikas, Tomas Bizimavičius, Arturas Plechotas), 2.02:49, 3. „IS iššūkio komanda-HCL Technologies“ (Mantas Lynikas, Pranas Petrauskas, Simas Tindžiulis), 2.13:25.

Sprinto distancijos (25,75 km) prizininkai:

Vyrų grupė: Artiomas Gajevskis, 1.01:15, 2. Mykolas Banys, 1.05:29, 3. Kasparas Apkievičius, 1.05:44. Moterų grupė: 1. Rugilė Girštautaitė, 1.14:30, 2. Beatričė Vinciūnaitė, 1.15:26, 3. Sigita Šidlauskienė, 1.20:03. Estafečių rungtis: 1. Marijampolės triatlono draugija (Gedvydas Masiulis, Ignas Gelžinis, Andrius Dapkevičius), 1.03:25, 2. „Swedbank2“ (Dominykas Brekys, Mindaugas Kazlauskas, Jovita Poškutė), 1.05:45, 3. „Grigeo“ (Aleksandras Krivoruchka, Gustas Raugala, Aleksandras Bulyga), 1.09:10.

Supersprinto (12,9 km) prizininkai:

Vyrų grupė: 1. Robertas Gegužis, 35:20, 2. Zigmas Reisas, 36:31, 3. Augustas Ganelinas, 38:10. Moterų grupė: 1. Ugnė Paurytė, 37:47, 2. Emilė Steponėnaitė, 40:09, 3. Brigita Šniukštaitė, 40:12.

Olimpinėje distancijoje sportininkai plaukė 1,5 km, dviračiu mynė 40 km ir bėgo 10 km.
Sprinto (pusė olimpinės) distanciją sudarė 0,75 km plaukimas, 20 km minimas dviračiu, 5 km bėgimas. Supersprinto distancija buvo 0,4 km plaukimas, 10 km minimas dviračiu, 2,5 km bėgimas.

Olimpinės distancijos estafečių rungtyje trys komandos dalyviai pasidalija po 1 rungtį: pirmasis plaukia 1,5 km, antrasis mina dviračiu 40 km, trečiasis bėga 10 km.
Sprinto (pusė olimpinės) distancija: trys komandos dalyviai pasidalija po 1 rungtį: pirmasis plaukia 0,75 km, antrasis važiuoja dviračiu 20 km, trečiasis bėga 5 km.

Kiekvienas estafetės dalyvis turi įveikti pasirinktą atskirą rungtį (plaukimą, važiavimą dviračiu, bėgimą). Antras ir trečias estafetės dalyvis startuoti gali tik tuomet, kai prieš tai buvusią rungtį įveikia jo komandos draugas.

Trakų triatlonas pirmą kartą buvo surengtas 2013-aisiais metais ir pritraukė 117 sportininkų, jų skaičius nuolat augo. Šiais metais Trakų triatlone dalyvavo 420 sportininkų.