Organizatorių nuotr.

Panevėžio sunkiaatlečiai iškovojo medalius

Klaipėdoje dvi dienas vyko Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatas, kuriame varžėsi 130 dalyvių. Uostamiestyje vykusiose varžybose sportininkai rungėsi jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupėse. Varžytis čempionate galėjo tik tie atletai, kurie sėkmingai pasirodė zoninėse varžybose ir iškovojo kelialapius į finalinį etapą. Šalies čempionate dalyvavo ir penki panevėžiečiai, kurie pasirodė labai sėkmingai.

Jaunimo (iki 20 metų) amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 81 kg, čempionu tapo Mindaugas Tauginas. Panevėžietis išrovė 103 kg, išstūmė 121 kg sveriančią štangą ir tapo nugalėtoju. Su tuo pačiu rezultatu M. Tauginas tarp suaugusiųjų liko trečias.

Svorio kategorijoje iki 67 kg Lukas Sokolovas (92 kg + 115 kg) taip pat tapo šalies jaunimo čempionu, o suaugusiųjų amžiaus grupėje užėmė antrąją vietą, vos 1 kg nusileidęs čempionu tapusiam sportininkui iš Rokiškio.

Lietuvos suaugusiųjų vicečempionu svorio kategorijoje per 109 kg tapo Modestas Tomkus. Panevėžietis išrovė 103 kg ir išstūmė 121 kg sveriančią štangą.

Minėtus sportininkus treniruojantis Dovydas Sužiedelis ir pats tapo šalies čempionato prizininku. Panevėžietis, kurį treniruoja Gintautas Čeponis, suaugusiųjų grupėje iškovojo bronzos medalį. Svorio kategorijoje iki 96 kg D. Sužiedelis išrovė 103 kg ir išstūmė 121 kg sveriančią štangą.

Kornelijus Pamarnackas (svorio kategorija iki 102 kg) suaugusiųjų grupėje liko šeštas. 17-mečiam panevėžiečiui teko varžytis su gerokai vyresniais varžovais.

Šalies čempionate Klaipėdoje panevėžiečiai tarp penkiolikos komandų užėmė penktąją vietą.

Dar vienas turnyras vyko Kaliningrade, kur dalyvavo du Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai. Jau 20-ąjį kartą surengtose varžybose „Gintarinė štanga“ varžėsi 80 dalyvių iš Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Kolumbijos.

Jaunių amžiaus grupėje (14–15 metų) labai sėkmingai pasirodė abu panevėžiečiai. Airidas Kavaliūnas (svorio kategorija iki 81 kg) ir Matas Vengris (svorio kategorija per 102 kg) aplenkė visus varžovus ir iškovojo pirmąsias vietas. Sportininkus treniruoja Gintautas Čeponis.