M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ namuose turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą

Panevėžio „Lietkabelis“ toliau kovas tęs siekdamas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) bronzos medalių. Ketvirtadienį Nenado Čanako auklėtiniai, nepaisant ypač mažos rotacijos, namuose tris kėlinius garbingai priešinosi Kauno „Žalgiriui“, tačiau pergalę šventė svečiai – 63:84 (19:17, 13:22, 21:24, 10:21). Šalies čempionai pusfinalio seriją iki dvejų pergalių laimėjo rezultatu 2:0.

Pirmieji taškus pelnė žalgiriečiai, tačiau aikštelės šeimininkai netrukus persvėrė rezultatą. Paulius Valinskas išprovokavo nesportinę varžovo pražangą ir realizavo abu baudų metimus, po kurių „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 7:4. Kauno ekipa į tai atsakė spurtu 9:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (9:13). Vis dėlto, du Stefano Sinoveco tritaškiai leido panevėžiečiams vėl būti priekyje (17:15), o „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po pirmųjų 10 minučių stipresnis buvo Aukštaitijos klubas – 19:17.

Antrojo kėlinio pradžią šalies čempionai pradėjo spurtu 10:2, o Nenado Čanako auklėtinių deficitas pasiekė 6 taškus (21:27). Panevėžiečiai pradėjo naudoti aikštės gynybą ir tai pasiteisino – „Lietkabeliui“ kiek pavyko priartėti (29:33). Kėlinio pabaigoje rungtynių šeimininkai iššvaistė kelias puikias progas, o Kauno ekipa po dviejų ketvirčių turėjo 7 taškų persvarą – 32:39.

Antrojoje rungtynių dalyje sąlygas toliau diktavo LKL čempionai. Brandonas Daviesas pataikė ypač sudėtingą dvitaškį su varžovo pražanga ir „Žalgirio“ pranašumas pasiekė jau 13 taškų – 40:53. Tačiau Jamaras Wilsonas netrukus išprovokavo nesportinę ir techninę kauniečių pražangas, po kurių „Lietkabelis“ sumažino atsilikimą iki vienženklio (45:53). Po trijų ketvirčių žalgiriečiai pirmavo 10 taškų – 53:63.

Panevėžiečiams kilti į lemiamą šturmą trukdė nuovargis ir klaidų gausa. „Žalgirio“ krepšininkai, ketvirtąjį kėlinį pradėję spurtu 10:0, padidino savo pranašumą iki rekordinio (53:73), o per likusį laiką „Lietkabeliui“ sukurti stebuklo nepavyko.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 18, Paulius Valinskas ir Žiga Dimecas po 12.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18, Deonas Thompsonas 16, Brandonas Daviesas (8 atk. kam.) 13.