M. Garucko nuotr.

Atkrintamosios varžybos pradėtos pergale

Šį vakarą prasidėjo atkrintamųjų „Betsafe–LKL“ varžybų kovos. Ketvirtfinalį, kur žaidžiama iki dviejų laimėtų susitikimų, Panevėžio „Lietkabelis“ pradėjo pergale. Pirmosiose rungtynėse panevėžiečiai namuose rezultatu 95:87 (26:19, 23:25, 26:17, 20:26) įveikė „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Paulius Valinskas jau pačioje mačo pradžioje pataikė visus tris tolimus metimus, dar du taškus pridėjo Žiga Dimecas. Dar neįpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui šeimininkai jau buvo įgiję dviženklę persvarą – 15:2. Greitai susikrovę apčiuopiamą persvarą šeimininkai išlaikė ją gana ilgai. Vis dėlto, pačioje kėlinio pabaigoje svečiams pavyko kiek aptirpdyti šeimininkų pranašumą. Po pirmojo ketvirčio „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 26:19.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo pasvaliečiai. Svečiai keturių minučių atkarpą laimėjo 11:2 ir pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį – 30:28. Po „Lietkabelio“ vyriausiojo trenerio Nenado Čanako paprašytos minutės pertraukėlės šeimininkams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus. Poilsio komandos išėjo šeimininkams pirmaujant rezultatu 49:44.

Antrąją rungtynių pusę ryžtingai pradėję panevėžiečiai vėl susikrovė dviženklę persvarą. Sužaidus pusę laiko trečiajame kėlinyje „Litekabelio“ krepšininkai pirmavo 13 taškų skirtumu – 61:48. Pasibaigus trečiajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo 75:61.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai žaidė užtikrintai ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 95:87. Laimėję pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes, „Lietkabelio“ krepšininkai žengė pirmą žingsnį link LKL pusfinalio.

„Lietkabelis“ P. Valinskas 26, I. Iroegbu 17, S. Kulvietis 15, Ž. Dimecas 12.

Poryt, ketvirtadienį, antrąjį serijos mačą komandos žais Pasvalyje. Jeigu prireiks trečiųjų rungtynių, jos šį šeštadienį įvyks Panevėžyje.