Panevėžiečiai iškovojo aukso medalius

Pasibaigė Lietuvos komandinio stalo teniso čempionatas, kuriame Panevėžio „Montuotojo“ vyrų komanda penktą kartą iš eilės tapo šalies čempione.

„Montuotojas“ šalies aukščiausiosios lygos čempionato pirmąjį etapą baigė pralaimėjęs vos vieną sykį. Panevėžiečiai laimėjo dešimt susitikimų iš vienuolikos žaistų. Antrajame čempionato etape, kur varžėsi šeši stipriausi kolektyvai, panevėžiečiai iškovojo visas penkias pergales ir užėmė pirmąją vietą. Panevėžiečiai finale dėl aukso medalių varžėsi su Kretingos „Salos“ stalo tenisininkais, kurie liko antri.

Finalo ketverto, kuriame dalyvavo keturios pajėgiausias vyrų komandas, varžybos vyko Vilniuje. Visi susitikimai buvo žaidžiami prie vieno stalo, kur buvo kovojama iki penkių pergalių.

Pirmajame susitikime „Montuotojo“ žaidėjas Valdas Martinkus užtikrintai 3:0 nugalėjo „Salos“ komandos lyderį, Šiaurės šalių čempioną Kirilą Vorobjovą. Po to, kai Viktoras Bykovas 3:1 įveikė kretingiškį Egidijų Žižiūną, panevėžiečiai pirmavo 2:0.

„Salos“ komanda nenuleido rankų ir laimėjo tris mačus iš eilės. Laurynas Pakalniškis 3:1 nugalėjo Paulių Gūrą, Kirilas Vorobjovas 3:0 – Viktorą Bykovą, o Laurynas Pakalniškis 3:2 – Valdą Martinkų.

Atsilikdami 2:3 „Montuotojo“ stalo tenisininkai nepalūžo ir laimėjo tris mačus paeiliui. P. Gūra 3:0 nugalėjo E. Žižiūną bei 3:1 – K. Vorobjovą, o V. Bykovas 3:0 įveikė L. Pakalniškį.

Iškovoję dramatišką pergalę rezultatu 5:3, panevėžiečiai penktus metus paeiliui tapo stipriausia šalies komanda. Šis finalinis mačas tęsėsi keletą valandų.

Be jau minėtųjų Pauliaus Gūros, Valdo Martinkaus ir Viktoro Bykovo, „Montuotojo“ komandai atstovavo Klaidas Čepaitis ir Renaldas Paškevičius.

P. Gūra, K. Čepaitis ir R. Paškevičius – trenerio Ryčio Veličkos auklėtiniai.

„Visi žaidėjai rungtyniavo pasiaukojamai, kolektyve vyravo tikra komandinė dvasia. Pasiekėme unikalų laimėjimą – penkis kartus paeiliui tapti Lietuvos čempionais tikrai nėra lengva“, – po laimėto susitikimo „Sekundei“ sakė „Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas.

Komandos vadovas prisiminė, kad „Montuotojo“ atgimimas prasidėjo 2013 metais, kai panevėžiečiai laimėjo šalies antrosios lygos pirmenybes ir pateko į pirmąją lygą. Jau kitame sezone, 2014 metais, „Montuotojas“ šioje lygoje tapo nugalėtoju ir pateko į aukščiausiąją lygą. Nuo 2015 metų niekam nepavyko panevėžiečių nukarūnuoti ir „Montuotojo“ komanda penkis kartus paeiliui tapo Lietuvos čempione. Per paskutinius penkerius metus šalies aukščiausiojoje lygoje „Montuotojas“ sužaidė 85 susitikimus, iš kurių laimėjo net 81.

Susitikime dėl trečiosios vietos Vilkaviškio „Rytas“ 5:1 nugalėjo Vilniaus Bronės Balaišienės komandą ir iškovojo bronzos medalius.