M. Garucko nuotr.

Jubiliejiniame turnyre – įspūdingas panevėžiečių pasirodymas

Panevėžyje įvyko jubiliejinis, dvidešimtasis, Europos čempiono Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras. Tris dienas „Cido“ arenoje kovojo daugiau nei 80 boksininkų iš 10 valstybių.

Pirmąją tarptautinio turnyro dieną virė preliminarios kovos, antrąją dieną sportininkai kovojo pusfinaliuose, o paskutinę dieną paaiškėjo varžybų nugalėtojai.

Boksininkai varžėsi jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupėse. Paskutiniąją V. Karpačiausko tarptautinio turnyro dieną vyko dvylika finalinių kovų. Puikiai turnyre pasirodę Panevėžio atstovai iškovojo net šešias pirmąsias vietas.

Jaunių grupėje ant aukščiausiojo garbės pakylos laiptelio užlipo panevėžiečiai Ruslanas Žalys (svorio kategorija iki 63 kg) ir Simonas Urbonavičius (svorio kategorija iki 80 kg). Jaunimo grupėje nugalėtojais tapo Deivydas Bogdanovičius (svorio kategorija iki 60 kg), Lukas Kastiuška (svorio kategorija iki 64 kg) ir Rokas Avižonis (svorio kategorija iki 69 kg). Suaugusiųjų grupėje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio rajono atstovas Marius Vyšniauskas.

Puikią sportinę formą demonstruojantis Ruslanas Žalys šiame sezone laimėjo jau trečiąjį tarptautinį turnyrą. Be to, panevėžietis šiais metais tapo Lietuvos jaunių bokso čempionu bei užėmė penktąją vietą Europos čempionate.

V. Karpačiausko tarptautiniame bokso turnyre panevėžietis įveikė du Baltarusijos sportininkus, o finale aiškia persvara (5:0) pranoko varžovą iš Airijos Rajaną Culleną. Žiūrovams labai patiko jaunojo panevėžiečio improvizacija ringe ir bokso aistruoliai karštai palaikė R. Žalį.

„Ruslanas, išėjęs į ringą,  jaučia didelį malonumą. Jis visu šimtu procentų koncentruojasi į kovą ir atiduoda visas jėgas, kad pasiektų pergalę. Tikėjau, kad mano auklėtinis taps šio prestižinio turnyro nugalėtoju“, – jau pasibaigus turnyrui „Sekundei“ kalbėjo boksininko treneris Aleksandras Laučenkovas.

Dar penki panevėžiečiai tapo tarptautinio bokso turnyro prizininkais. Andrejus Lavrenovas ir Aurimas Kybartas užėmė antrąsias vietas, o Vaida Vasiukaitė, Lukas Šulga ir Mantas Ramoška liko treti.

Panevėžio boksininkus šiam turnyrui parengė treneriai Vitalijus Karpačiauskas, Julius Kibas, Aleksandras Laučenkovas, Petras Prokofjevas, Darius Katkevičius.

Moterų grupėje (svorio kategorija iki 60kg) nugalėtoja tapo mūsų šalies boksininkė Ana Storovoitova, finale nugalėjusi švedę Katrinę Steingrimen.

„Cido“ arenoje žiūrovai turėjo galimybę pamatyti daug pajėgių boksininkų iš Lietuvos bei užsienio šalių. Svorio kategorijoje iki 70 kg nugalėjo mūsų šalies atstovas, Europos jaunių čempionatuose dvejus metus iš eilės medalius iškovojęs Aleksandras Trofimčiukas.

Pagrindinis turnyro prizas atiteko Armėnijos atstovui Hovanui Bačkovui (svorio kategorija iki 69 kg), finale triumfavusiam  prieš ukrainietį Dmitro Maidakovą. Būtent šioje svorio kategorijoje Vitalijus Karpačiauskas praeityje pasiekė įspūdingų pergalių, išgarsinusių Panevėžį ir Lietuvą.

Šio mėnesio pabaigoje Šilutėje vyks Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame dalyvaus ir keletas panevėžiečių.