LMSF nuotr.

Finišavo Lietuvos motokroso čempionatas

Pasibaigusiame šalies čempionate panevėžiečiai iškovojo tris aukso medalius ir vieną bronzos. Tarp klubų “Sema“ užėmė ketvirtą vietą.

Pasibaigė Lietuvos motokroso čempionatas, kuriame sėkmingai pasirodė Panevėžio „Semos“ klubas. Trijose skirtingose klasėse panevėžiečiai tapo šalies čempionais, dar vienoje iškovojo bronzos medalį. Tarp 22 klubų „Sema“ užėmė ketvirtą vietą.

Lietuvos motokroso čempionate buvo surengti penki etapai, po kurių paaiškėjo galutinės vietos tiek asmeninėse įskaitose, tiek tarp klubų.

Trijose skirtingose klasėse „Semos“ atstovai pelnė pirmąsias vietas.

Pradedančiųjų klasėje MX1 aukso medalį iškovojo Žilvinas Žarnauskas. Panevėžietis surinko 205 taškus ir aplenkė net 26 šioje klasėje startavusius sportininkus, Ž. Žarnauskas visuose penkiuose etapuose važiavo stabiliai ir visada būdavo tarp prizininkų.

„Quad M“ klasėje panevėžietis Aldas Minkevičius aplenkė 17 varžovų ir laimėjo pirmąją vietą. A. Minkevičius surinko 180 taškų. Antrąją vietą užėmusio A. Leskausko sąskaitoje 148 taškai, o trečioje pozicijoje likusio N. Baltrušaičio – 133 taškai.

Dar vieną aukso medalį „Semos“ atstovai iškovojo veteranų amžiaus grupėje. Motociklų su priekabomis 750 klasėje Zigmantas Žiukas su Martynu Žaliausku surinko 184 taškus ir pelnytai tapo pirmosios vietos laimėtojais.

Pagrindinėje vyrų grupėje motociklų su priekabomis 750 klasėje panevėžiečiai Tomas Baltušis ir Tadas Natka liko treti. Mūsų miesto atstovai surinko 196 taškus. Šioje klasėje nugalėtojais tapo broliai Janis ir Pėteris Jegorovai (225 taškai), o antrąją vietą užėmė Mantas ir Rytis Kišūnai (224 taškai).

Galutinėje čempionato įskaitoje dar trys „Semos“ atstovai užėmė ketvirtąsias vietas. Iškart už prizininkų trejeto atsidūrė Jokūbas Skeberdis (klasė 85), Sydas Gailiušis (klasė 125) ir Renaldas Pilinka (klasė MX2).

Pačioje jauniausioje amžiaus grupėje Nedas Gailiušis (klasė 50) liko septintoje vietoje. Mantas Stepukas (klasė 65) užėmė devintą vietą, Mantas Balčiūnas (klasė MX1M) – vienuoliktą, Dainius Glušokas (MX2 pradedančiųjų klasė) – penkioliktą.

Čempionate vyko kova ne tik asmeninėje įskaitoje, bet ir tarp klubų. Panevėžio „Sema“ surinko 428 taškus ir tarp 22 klubų užėmė ketvirtą vietą. Tarp komandų pirmąją vietą užėmė „Utena Racing School“ (638 taškai), antrąją – „Achilo motoklubas“ (580), trečiąją – „Žemaitija“ (486).

Klubai taškus rinkdavo po kiekvieno etapo skaičiuojant septynių geriausiai pasirodžiusių sportininkų rezultatus.

„Sekundės“ redakcijoje, apsilankęs motociklų klubo „Sema“ vadovas Almantas Stepukas teigė, kad panevėžiečių rezultatai jį tenkina. „Semos“ komandos užimtą ketvirtą vietą galima vertinti tik teigiamai. Tie klubai, kurie išrikiavo aukščiau, turi didesnes finansines galimybes ir gali samdytis pajėgius legionierius. Mūsų komandoje daug jaunų ir perspektyvių motociklininkų, kuriems dar viskas prieš akis. Pernai mūsų klubas užėmė ketvirtą vietą, o šiemet pavyko tą patį pakartoti. Vis patenkame į stipriausiųjų šalies penketuką, tai rodo mūsų klubo stabilumą“, – „Sekundei“ sakė A. Stepukas.
Motociklininkai šių metų sezoną baigs rugsėjo 15 dieną Plungėje, kur vyks paskutinis Lietuvos taurės etapas. Šiose varžybose kai kurie Panevėžio „Semos“ sportininkai realiai pretenduoja į prizines vietas.