V.Bulaičio nuotr.

Bulvių šventėje šeimininkės stebino išradingumu

Bulvių šventėje šeimininkės stebino išradingumu

Trakiškio bendruomenė puoselėja kulinarinio paveldo  tradicijas – po visų rudens darbų susirenka į bulvių šventę.

Ypatingą, bulvei pagerbti skirtą šventę, kuri taip ir vadinosi – „Bulvė ir maistas, ir vaistas“ , bene dešimtmetį , savo sodyboje  Kulbių kaime rengdavo  Janina Bikinienė. Padedant Miežiškių kultūros centrui, kitiems entuziastams šventė daug prisidėjo prie senųjų tradicijų puoselėjimo ir perdavimo jaunosioms kartoms.

Dabar šią kulinarinio paveldo tradiciją tęsia Trakiškio bendruomenė.  Šeštadienį  gardūs kvapai čia atviliojo gausų būrį entuziastų.

Viena iš renginio sumanytojų Vilija Šaparnienė sako, kad šventę organizuoti Trakiškio kaime sumanė bendraminčių ratelyje kartu su folkloro meno vadove Danute Kirsniene ir Margučių folkloro ansamblio dalyvėmis.

Ir senoviniai, ir šiuolaikiniai

Anot V. Šaparnienės, seniau, nukasus bulves, talkininkai buvo vaišinami bulviniais patiekalais. Dažniausiai  – pečiuje kepta tarkiene bulvių koše. Tad bulvių šventė  puiki vieta ne tik susipažinti su laiko patikrintais patiekalais, bet ir išbandyti visai naujų receptų.

O garsiosioms  Trakiškio šeimininkėms išmonės tikrai netrūksta. Moterys nusprendė paekperimentuoti ir  į šventės meniu įnešti daugiau įvairumo. Toks buvo bulvinių blynų su cukinijomis ir morkomis patiekalas. Pasak šeimininkių, tai visiškai naujas receptas, kuriamas čia ir dabar.

Šeštadienį vykusioje bulvių šventėje buvo galima pasivaišinti tiek namuose pagamintais patiekalais, tiek vietoje daromais. Moterys dideliame katile virė bulvienę  didelei Trakiškio šeimynai pamaitinti. Ne vien tik bulvės jame kunkuliavo. Šeimininkės į jį pridėjo ir žirnelių, ir dešrelių, ir pupelių. Jos teigė, kad tokią bulvienę verda 3-4 kartus per metus.

Stebino originalumu

V.Šaparnienė pasakojo, kad anksčiau susirinkusius stebindavo Janinos Bikinienės gebėjimas visus patiekalus pateikti originaliai, papasakoti daugybę istorijų ir tai, kad močiutė turi tiek jėgų, nors jau yra garbaus amžiaus.

Šįmet nustebino Miežiškių kultūros centro, Nevėžio padalinio duonos kepėjų būrelio duonskriliai arba kitaip – rauguoliai. Šeimininkė Stasė Eigirdienė pasakojo, kad seniau nebūdavo cukraus, todėl vaikystėje ji labai nemėgo šio patiekalo, bet šiandien tai yra kulinarinis paveldas. Šį receptą Staselė perėmė iš savo mamos, o ši iš savosios, tad duonskriliams jau daugiau nei 100 metų.

Siekiant išlaikyti patiekalų archajiškumą, jie buvo patiekiami su spigučiais, esą taip sočiau.

Na o kokia gi šventė be dovanų. Sudaryta komisija pagal nominacijas rinko gardžiausius patiekalus ir apdovanojo jų virėjas.

Išradingiausio patiekalo titulas atiteko Gražinos Žilinskienės tarkiniams blyneliams. Originaliausia pripažinta Vlados Tumelienės rudeninė mišrainė. Archajiškiausias patiekalas – Staselės Eigirdienės duonskriliai, šiuolaikiškiausias – Vilijos Šaparnienės bulvių šašlykams ir įdarytoms bulvėms.  Gardžiausias šventadieninis patiekalas – Danutės Kirsnienės tarkinė košė, gardžiausias kasdienininis – Gerutės Taliušienės ir Danutės Pocienės bulvienė.  Pats sočiausias valgis – Reginos Žukauskienės žemaitiškas kugelis, paslaptingiausias – Almutės Gedvilienės šilkinė košė, sveikiausias – Linos Tumienės blynai su daržovėmis. Pačiu gardžiausiu patiekalu pripažinti Stasės Miliauskienės virtinukai su bulvėmis.

Galerija

Komentarai

  • Bikinienes sodyboje bulviu sventeje susirinkdavo kelis kartu daugiau zmoniu.

    • Cia ziurovu visai nera visi dalyviai

      • šioje šventėje žiūrovų nebūna visi dalyviai – vieni kepa, kiti verda, treti namuose paruoštu bulvių patiekalu vaišina, dar kiti atneša rudeninę gėlių kompoziciją į parodą, dalyvauja įvairiuose žaidimuose, degustuoja bulvinius patiekalus, renka pati pačiausią… šoka, dainuoja…o šventės organizatoriai ir sumanytojai tiek Bikinienės sodyboje vykusių švenčių, tiek šios šventės yra Trakiškio kultūros įstaigos darbuotojai…Ačiū Jiems…

    • Bet, čia rašo tas kas nebuvo šventėj?

  • Nors ir mažoka žiūrovų, bet labai labai smagi šventė buvo!

  • Kodėl J.Bikinienė kelinti metai nebeorganizuoja šios šventės?

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų