Jamesas Baronas. (BNS/ Ž. Gedvilos nuotr.)

LKL bronza – Vilniaus „Lietuvos rytui“

LKL čempionato bronzos medaliais pasidabins Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 75:66 (24:14, 15:24, 17:9, 19:19) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir mažojo finalo seriją laimėjo rezultatu 3:2.

„Lietuvos ryto“ ekipa trečiosios vietos medalius laimi ketvirtą kartą istorijoje, ir trečią kartą per pastaruosius keturis sezonus.

Startas. Nors rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką (7:6), tačiau per kiek daugiau nei penkias minutes spurtavęs „Lietuvos rytas“ susikrovė rekordinę keturiolikos taškų persvarą (22:8). Po pirmojo kėlinio komandas skyrė dešimt taškų (24:14).

Sugrįžimas. Startavus antrajam kėliniui jau „Neptūnas“ po truputėlį pradėjo mažinti savąjį deficitą ir sužaidus šešias minutes išlygino rezultatą (30:30). Prieš ilgąją pertrauką „Lietuvos rytas“ savo rankose turėjo vos vieną taško pranašumą (39:38).

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmuosius du ketvirčiui „Lietuvos rytas“ pagirtinai dalinosi kamuoliu – atliko net 8 rezultatyviais perdavimais daugiau nei „Neptūnas“ (11 rez. perd. prieš 3 rez. perd.).

Tritaškiai. Abi ekipos per pirmąsias dvidešimt minučių itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – „Neptūnas“ tai darė 18% taiklumu (2/11), o „Lietuvos rytas“ atakavo 16% taiklumu (1/6).

Duetas. „Neptūną“ pirmojoje rungtynių dalyje į priekį vedė gynėjų duetas – Danielis Ewingas surinko 11 taškų, o Mindaugas Girdžiūnas pelnė 10 taškų.

Kova. „Lietuvos rytas“ trečiąjį kėlinį pradėjo 11 taškų iš eilės taip susikraudamas jau gana solidžią persvarą (50:38). Per likusią ketvirčio dalį skirtumas tarp komandų išliko panašus (56:47).

Finišas. Įpusėjus lemiamam rungtynių ketvirčiui „Neptūnas“ turėjo penkių taškų deficitą (64:59). Prasidėjus prieš paskutinei minutei komandas teskyrė keturi taškai (66:62). Netrukus skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų (66:64), bet jau kitoje atakoje Deividas Gailius smeigė tolimą metimą (69:64). Danielis Ewingas pridėjo dvitaškį (69:66), o D. Gailius dar kartą pataikė tritaškį (72:66).

Martynas Mažeika užsidirbo nesportinę pražangą, taip paskandindamas praktiškai visas „Neptūno“ viltis išsigelbėti (74:66). „Lietuvos rytas“ per likusias sekundes išsaugojo persvarą ir iškovojo „Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionato bronzos medalius (75:66).

„Lietuvos rytas“: J. Baronas 23 tšk., D. Gailius (7 atk. kam.) 16 tšk., A. Gudaitis (8 atk. kam.) 12 tšk., A. Lapeta 9 tšk., M. Normantas (6 rez. perd.) 8 tšk.

„Neptūnas“: D. Ewingas 16 tšk., C. Loftonas 14 tšk., M. Girdžiūnas 12 tšk., J. Grantas (6 atk. kam.) 9 tšk., V. Šarakauskas 5 tšk.