„Lietkabelio“ krepšininkai pralaimėjo čempionato autsaideriams

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate šįvakar netikėtą pralaimėjimą patyrė „Lietkabelio“ komanda (31/20).

Namuose rungtyniavę panevėžiečiai rezultatu 88:95 (28:27, 23:18, 12:27, 25:23) nusileido paskutiniąją vietą čempionate užimantiems Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšininkams (32/9).

Šio vakaro rungtynės buvo jau ketvirtoji komandų akistata šių metų LKL čempionate. Iki šio susitikimo „Lietkabelis tarpusavio rungtynėse laimėjo kartą (98:69) bei du sykius nusileido (70:76 ir 67:76).

Paskutinėje pirmenybių vietoje besirikiuojantiems kėdainiečiams tai buvo jau trečiasis laimėjimas iš keturių galimų prieš panevėžiečius šiame sezone. Mače jie vertėsi be dviejų gynėjų – Jokūbo Gintvainio ir Abramo Cankos, bet tai nesutrukdė demonstruoti puikaus pataikymo iš toli – realizuota 14 iš 30 tritaškių (47 proc.)

Nuo pat pirmojo ketvirčio aikštėje užvirė rezultatyvi kova, per pirmąsias dešimt minučių abi komandos suvertė beveik po 30 taškų, o priekyje nežymiai laikėsi šeimininkai – 28:27.

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ kiek padidino savo pranašumą, tačiau komandoms išėjus ilsėtis į rūbines, jaustis ramiai panevėžiečiai dar negalėjo – 51:45.

Po pertraukos „Nevėžis-Optibet“ šovė į viršų – svečiai varžovams leido įmesti vos 12 taškų, o trečiajame kėlinyje 16 taškų į šeimininkų krepšį suvertusio Domanto Vilio dėka kėdainiečiai atitrūko ir lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudami 72:63.

Užsivedimą svečiai demonstravo ir ketvirtajame kėlinyje. Jam įpusėjus, buvo įgyta 14 taškų persvara – 83:69. Tuomet Panevėžio ekipos krepšininkai susigriebė ir ėmė mažinti savo atsilikimą – sulig taikliomis Vytenio Lipkevičiaus baudomis jis aptirpo iki 6 taškų – 77:83. Vis tik chaotiškoje mačo pabaigoje Kėdainių ekipa atlaikė paskutinįjį priešininkų šturmą ir triumfavo 95:88.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 22, Kyle’as Vinalesas 13, Džordže Gagičius 12, Paulius Valinskas ir Gytis Masiulis po 10, V. Lipkevičius 7.

„Nevėžis-Optibet“: D. Vilys 21, Arielis Hukporti 13, Rafa Luzas ir Julius Jucikas po 12, Sedrickas Barefieldas 11, Justas Tamulis 10, Julius Kazakauskas 9, Grantas Vasiliauskas 7.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais balandžio 28 dieną. Panevėžiečiai savo aikštėje susitiks su Utenos „Juventus“ krepšininkais.