Užvesti automobilį bus galima neiškėlus kojos iš namų

Užvesti automobilį bus galima neiškėlus kojos iš namų

Kai kurie „Ford“ automobilių savininkai netrukus galės įjungti namų šildymo sistemą neišlipdami iš transporto priemonės, o užvesti automobilį jie galės sėdėdami prie namų kompiuterio. Tokią galimybę siūlo įmonės „Amazon“ pristatoma balso paslauga „Alexa“, rašo autonews.com.

Delfi nuotr.

 

Pasak automobilių gamintojos „Ford Motor Co.“ atstovų, iki šių metų pabaigos iš trijų modelių automobilių – „Focus Electric“, „Fusion Energi“ ir „C-Max Energi“ – bus galima užmegzti ryšį su išmaniaisiais namų įrenginiais. Prisijungimas bus įmanomas įdiegus sistemą „Alexa“, suaktyvinamą paspaudžiant ant vairo sumontuotą balso atpažinimo mygtuką. Naudojant išmanųjį namų įrenginį „Amazon Echo“ ir sistemą „Alexa“ bus galima neišeinant iš namų perduoti instrukcijas į „Ford“ transporto priemonę. „Alexa“ – tai į „Apple Siri“ panašus intelektualusis asistentas, leidžiantis naudotojams prisijungti prie interneto paslaugų ir balso komandomis valdyti įrenginius. Per „Alexa“ nesudėtingas komandas transportų priemonių savininkai galės nusiųsti ir į išmaniąją namų įrangą bei sistemas.

Pranešimai apie numatomą prieigą prie sistemos „Alexa“ iš „Ford“ automobilio pasirodė po pastarosiomis savaitėmis BMW ir „Hyundai“ paskelbtų panašių žinių. Apie „Ford“ bendradarbiavimą su debesų kompiuterijos srityje besispecializuojančia „Amazon“ buvo pranešta sausio mėnesį vykusioje vartotojams skirtos elektronikos parodoje.

Praeitą savaitę Palo Alte, Kalifornijoje, įsikūrusiame „Ford“ tyrimų ir inovacijų centre buvo pademonstruota, kaip veikia naujoji paslauga. Jos pristatymo proga „Reutrers“ buvo perduota informacija apie bendros „Ford“ ir „Amazon“ įrangos gamybos planus.

Kaip tvirtino „Ford“ atstovas, šiuo metu vykdomas galutinis paslaugos testavimo etapas, o išleisti paslaugą į rinką ketinama iki šių metų pabaigos. Tarp „Alexa“ teikiamų funkcijų verta paminėti galimybę neišlipant iš automobilio reguliuoti namo temperatūrą, patikrinti apsaugos sistemą arba įjungti lauko apšvietimą. Naudojant įrenginį „Echo“ iš namų ar biuro per sistemą „Alexa“ bus visiškai paprasta užvesti transporto priemonę, užrakinti arba atrakinti jos dureles, patikrinti įkrovos lygį. Norint tai atlikti, reikės įvesti saugos kodą.

Naudojant „Alexa“ taip pat bus galima koreguoti pirkinių sąrašą, gauti orų prognozę, tikrinti paskyras ir paleisti automobilyje muziką. Pasak „Ford“ atstovo Alano Hallo, kitų metų pradžioje kai kurias „Alexa“ teikiamas funkcijas tikimasi įdiegti ir į kitus automobilių modelius. Automobilių gamintojai stengiasi pasiūlyti klientams kuo patogesnių su transporto priemonėmis susietų priemonių. Siekiama, kad pristatomi įrenginiai sudarytų konkurenciją išmaniesiems telefonams. Didėjantis dėmesys internetu valdomai technikai ir namų įrenginiams skatina glaudų automobilių gamintojų ir techninių paslaugų teikėjų bendradarbiavimą. Bendras „Ford“ ir „Amazon“ projektas – puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys.

DELFI

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų