Šokiai, nugalėję futbolą

Šokiai, nugalėję futbolą

Panevėžiečiui šokėjui Airidui Šešetui tebuvo devyniolika, kai jis nėrė į tikrą pramogų pasaulio vandenyną.

Ispanijai priklausančioje Ibisos saloje, garsiausiame pasaulio naktiniame klube „Amnesia“ vaikinas buvo apsuptas prabangos ir visoje planetoje garsių veidų. Vis dėlto pasibaigus sezonui jis be didelio nusivylimo susikrovė lagaminą, grįžo į Lietuvą ir čia sėkmingai tęsia šokėjo karjerą.

Svajonių gyvenimu nesusigundė

„Kai prisiimi per daug darbų ir būni pervargęs fiziškai arba sunegaluoji – pavyzdžiui, pakyla temperatūra, o reikia kur nors važiuoti dirbti – tada jau tikrai nieko nesinori, nes sunku net lovoje gulėti“, – tik išskirtinės situacijos panevėžietį priverčia mesti, ką pradėjęs. Visais kitais atvejais Airido pulsą paspartina didžioji gyvenimo aistra – šokiai.

Dabar 26-erių vaikinas prisimindamas spalvingą gyvenimą Viduržemio jūros apsuptoje saloje pripažįsta: progų paslysti buvo ne viena ir ne dvi. Tačiau stiprus tėvų paklotas auklėjimo pagrindas apsaugojo jauną, visus gyvenimo teikiamus malonumus troškusį patirti jaunuolį.

„Man pavyko atsirinkti draugus, veiklas po darbo, aplinką, nors tikrai buvo ir tokių, kurie neatsilaikė naktinio gyvenimo malonumų vilionėms. Geri pinigai, nemokamos pramogos, žymūs, garsūs žmonės – tai tikrai daro daug įtakos“, – pripažįsta Airidas, prisimindamas tą Ibisoje praleistą vasarą.

Dirbti viename žinomiausių pasaulyje naktiniame klube panevėžietis leidosi drąsiai. Bet jaunas vyras prisimena apsidžiaugęs, kai sužinojo, kad jo būsima vadovė taip pat yra lietuvė.

Be Airido, užsidirbti per vasarą buvo atvažiavusios ir dar kelios merginos iš Lietuvos. Tik vaikinų lietuvių A. Šešetas buvo vienintelis.

„Mėgstu dėmesį, tad man netrukdė, kad buvau vienas – priešingai, man patiko! – juokiasi. – O ir buvau nuo seno įpratęs, jog šokančių vaikinų yra kur kas mažiau.“

Apie šokėjo karjerą Airidas Šešetas sako svajojęs nuo vaikystės – persigalvoti neprivertė nei tėčio noras sūnų matyti futbolo aikštėje, nei artimųjų būgštavimai, jog ir baigus specialias studijas iš šokių nepavyks pragyventi. Asmeninio albumo nuotrauka

Per tris Ibisoje praleistus mėnesius Airidas neslepia gyvenęs svajonių gyvenimą. Žmones, kurie paprastai žvelgia į mus nuo populiarių žurnalų viršelių, tokius kaip aktorių Leonardą Dikaprijų, skandalingąją Peris Hilton ar didžėjus Avicii, Stivas Aoki, Afrojack, panevėžietis sutikdavo kasdien.

Bet pasibaigus sezonui, A. Šešetas nusprendė palikti pramogų oaze laikomą salą ir grįžti į Lietuvą, kurioje laukė naujas etapas – šokių pedagogikos mokslai Lietuvos edukologijos universitete.

Iššūkis sau

Apie šokėjo karjerą Airidas sako svajojęs nuo seno, o mamos paskatintas lankyti Panevėžio muzikos mokyklos Choreografijos skyrių, tuo tik dar labiau įsitikino. Septynerius metus paauglys šoko liaudies šokių kolektyve „Pynimėlis“.

Airidas visa galva nėrė ir į futbolą – to troško tėtis. Nors širdis vis labiau kvietė ant parketo.

„Kai pasakiau tėvams, kad noriu studijuoti šokių pedagogiką, jie šiek tiek išsigando, – neslepia pašnekovas. – Perspėjo pagalvoti, ar pavyks iš to ateityje užsidirbti.“

Šeimos jaudulys kiek atslūgo tik vaikinui išbandžius jėgas garsiame televizijos projekte „Tu gali šokti“. Jame Airidas užėmė ketvirtą vietą. Tėvams beliko pasidžiaugti atžalos sėkme ir noru judėti tolyn.

Žinių troškimas A. Šešetą lydi iki šiol: šiemet 26-erių vyras įstojo į šokio terapijos programos magistro studijas.

„Norėčiau įgyti ir dar aukštesnį mokslo laipsnį. Manau, kad kuo daugiau mokslų – tuo geriau“, – sako.

Šiuo metu panevėžietis dirba šokių mokytoju su specialių poreikių turinčiais vaikais, taip pat veda zumbos pamokas sporto klube, Vilniuje yra įkūręs šokių studiją.

„Rašydamas bakalauro darbą pagalvojau, kad norėčiau siekti didesnių tikslų, nugalėti tam tikrą kliūtį, kad ir pačiam būtų įdomiau, o ne tik viską įprastai, standartiškai atlikti. Turėjau parengti choreografiją vaikams ir sugalvojau pabandyti tai padaryti su specialių poreikių turinčiais“, – savo darbo motyvus vardija Airidas.

Jaunas vyras atviras: prireikė laiko apsiprasti, suvokti, kad ir bendrauti, ir elgtis reikės ypač atidžiai.

„Turiu pripažinti, kad iki tol kitomis akimis žiūrėjau į neįgaliojo vežimėlyje sėdinčius žmones, – išduoda pašnekovas. – Bet požiūris greitai pasikeitė. Viskas pasidarė taip paprasta, konkretu, neliko baimių. Man patinka dirbti su vaikais, vesti juos į priekį, parodyti kitiems, kad to bijoti visiškai nereikia.“

Šiemet savo sėkmę panevėžietis ir vėl bandė televizijoje – viename pramoginiame projekte atliko kelis šokių numerius.

Motyvacija – mergaičių persvara

Ant parketo Airidas stojo būdamas vos šešerių. Sako, kad pradėjus šokti didžiuoju jo įkvėpimu tapo pusseserė, kuri taip pat skynėsi kelią šokdama, nuolat keliavo po įvairias pasaulio šalis.

Nors Airido tėtis bandė sūnui įkvėpti daugiau sportininko dvasios, panevėžietis juokiasi prisiminęs, kodėl labiau veržėsi į šokių pamokas.

„Didžiausias stimulas buvo tai, kad šokių kolektyvuose visad būna daug mergaičių, – surimtėjęs aiškina Airidas. – Vaikinų stygius buvo, yra ir bus ateityje.“

Kodėl šokti vyrams nėra patrauklu? A. Šešetas tik gūžteli pečiais – veikiausiai tai lemia manymas, kad iš šokių nepavyks pragyventi, susikrauti didelio kapitalo.

Bet pats jis įsitikinęs priešingai.

„Šokėjui vyrui susirasti darbą kur kas lengviau nei merginai. Nieko nenoriu diskriminuoti, tačiau matau, kaip dirba mano kolegės, kiek gauna užsakymų, ir galiu palyginti su tuo, kiek gaunu aš. Dabar vaikinai šokėjai yra tikrai paklausūs“, – mano jis.

Laiko apkalboms neturėjo

Panevėžyje šokėjo karjerą pradėjęs A. Šešetas prisipažįsta niekada nesusidūręs su įžeidžiama kritika ar stereotipais pagrįstu mąstymu esą tokia profesija nerimta ir nėra vyriška.

Vis dėlto tam tikrų užgaulių komentarų yra sulaukęs. Jų, sako, buvo, yra ir dar tikrai bus.

„Iš bendraklasių ar futbolo treniruočių draugų jokios kritikos tikrai neišgirdau – visi su manimi elgėsi labai draugiškai, žavėjosi tuo, ką darau“, – patikina.

O ir piktiems žvilgsniams pamatyti ar kandiems žodžiams išgirsti Airidas sako paprasčiausiai neturėjęs laiko.

„Prisimenu, kad vos pasibaigus futbolo varžyboms sėsdavau į tėčio vairuojamą automobilį ir važiuodamas į koncertą persirengdavau – sportinę aprangą pakeisdavau į tautinį kostiumą. Tokia rutina neleido nerimauti ar skirti daug dėmesio apkalboms – man tiesiog nebuvo aktualu“, – paaiškina.

Ir pašaukimas, ir sunkus darbas

Kiek vėliau liaudies šokius panevėžietis iškeitė ir į kitokio stiliaus, pavyzdžiui, go-go, show dance. Pastarasis artimiausias iššūkius mėgstančio, energingo ir kompanijos siela esančio Airido asmenybei.

„Labai mėgstu bendrauti – tokie yra ir mano tėvai. Greičiausiai viską paveldėjau iš jų“, – šypsodamasis svarsto.

Per tris Ibisoje praleistus mėnesius Airidas neslepia gyvenęs svajonių gyvenimą.

Šiemet savo sėkmę panevėžietis ir vėl bandė televizijoje – viename pramoginiame projekte atliko kelis šokių numerius. Deja, komisijos palankumą nepavyko pelnyti.

Panevėžietis lengvų kelių ir nesitiki. Airidas sako, kad ne tik judesiai, lankstumas, užsidegimas šokti ir pozityvus požiūris yra sėkmės sudedamosios dalys. Šokėjo fiziniai duomenys, vyro įsitikinimu, lemia apie 70 procentų sėkmės.

„Lietuvoje vaikinai dar menkai teskiria dėmesio savo išvaizdai, nors merginos tikrai labai stengiasi puoselėti savo kūną. O šokantis vaikinas turi būti kaip nulietas, seksualus“, – mano A. Šešetas.

Ir iš tiesų: šokėjai lengvai atpažįstami iš grakščios eisenos, dailaus kūno sudėjimo. Vis dėlto šokis, pasak Airido, padeda formuotis asmenybei.

„Man atrodo, kad labai daug šokėjų yra drąsūs, pozityvūs, linksmi. Toks esu ir aš – niekada nebijau klausti, užkalbinti ar pasirodyti neišmanėlis. Šokiai man leido atsipalaiduoti, nesukti galvos apie tai, ką mano kiti.“

Komentarai

  • Galbūt vieną kartą pažiūrėti ir įdomu. bet antrą kartą jau nuobodu , ganėtinai net nejauku ziureti kai vaikinas raitosi kaip mergina ant striptizo koto. Ka jis nori tuo pasakyti, kokia zinute siuncia? as tai skaitau tokia zinute : paziurekite esu palaido elgesio merga , noriu suvilioti girta vyra ir pergulet su juo nakti .
    Didelio meno cia nematau

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų