P. ŽIDONIO nuotr.

Ledo arena – be pačiūžų

Ledo arena – be pačiūžų

Skaitytojo pasiūlyta tema

Po dvejų metų pertraukos Aukštaitijos sostinėje duris atvėrusi ledo arena sulaukė ne tik euforijos, bet ir nepasitenkinimo.

Nors šiemet nemažai investuota į ledo kokybę, juo pasidžiaugti gali ne visi – tik tie, kurie turi pačiūžas. Mat pačios arenos turėtas inventorius tiesiog supelijo.

Ledo areną valdantis Sporto centras siūlo pasinaudoti verslininkų siūloma pačiūžų nuoma, bet tokia paslauga teikiama tik darbo dienomis, o ir pėsčiomis nuo ledo arenos iki pačiūžų nuomos vietos – kone pusantro kilometro.

Skaičiuojama, kad nebelikus pačiūžų nuomos paslaugos pačioje ledo arenoje, lankytojų srautai sumenko iki 40 proc.

Malonumai ne visiems

Kaip pasakojo pavardės nenorėjusi viešinti Romutė, su pačiūžomis prabėgo visa jos vaikystė.

Sovietmečiu ledas buvo liejamas kone kiekviename kieme, o senajame miesto stadione veikė didžiulė čiuožykla, ten pačiūžas buvo galima ne tik išsinuomoti, bet ir pasigaląsti.

Kai Panevėžyje, sporto rūmų teritorijoje atsirado ledo arena po stogu, Romutė buvo viena pirmųjų, išbandžiusių šią pramogą.

Šįmet prieš Kalėdas ji irgi užsuko į areną, bet iš jos išėjo sugadinta nuotaika.

„Kai išgirdau, kad po ilgos pertraukos vėl atidaroma ledo arena, apsidžiaugiau. Čiupau draugę ir išėjome pasimėgauti ledu. Mūsų laukė nusivylimas – be nuosavų pačiūžų ant ledo niekas neleidžia, o nuomos nebeliko. Pirkti pačiūžas tik tam, kad per žiemą kelis kartus užlipčiau ant ledo, neverta“, – guodėsi Romutė.

Pasak moters, joms pasiūlyta pačiūžas išsinuomoti pačiame miesto centre, Respublikos gatvėje, esančioje sporto prekių parduotuvėje, tačiau, paradoksas, šioji savaitgaliais, kai daugiausia pramogaujančių, nedirba.

„Savaitgaliais ir po darbo valandų nuoma nebedirba. Mes pačios nevairuojančios, tai pirmyn ir atgal nuo ledo arenos iki nuomos punkto susidaro beveik trys kilometrai. Čia lygiai tas pats, kaip kviesti žaisti boulingo, bet liepti patiems nusipirkti kamuolius“, – palygino Romutė.

Nuo gruodžio 13-osios, kai atsidarė ledo arena, joje apsilankė apie tris tūkstančius žmonių. Artūro Blažinsko nuomone, jei būtų galima išsinuomoti pačiūžas vietoje, norinčiųjų išbandyti ledą srautas išaugtų beveik perpus. P. ŽIDONIO nuotr.

Nuo gruodžio 13-osios, kai atsidarė ledo arena, joje apsilankė apie tris tūkstančius žmonių. Artūro Blažinsko nuomone, jei būtų galima išsinuomoti pačiūžas vietoje, norinčiųjų išbandyti ledą srautas išaugtų beveik perpus. P. ŽIDONIO nuotr.

Apsitraukė pelėsiais

Ledo arenos administratorius Artūras Blažinskas teigė, kad tokių kaip Romutė, kurie atvykę į ledo areną taip ir neatsistoja ant pačiūžų, nes jų negalima išsinuomoti, – kone 40 proc. Tad tenka išklausyti ne tik nepasitenkinimo, bet ir piktesnių komentarų.

„Taip atsitiko, kad per dvejus metus, kol neveikė ledo arena, mūsų turėtos pačiūžos paprasčiausiai supelijo ir jos nebetinkamos naudoti“, – paaiškino A. Blažinskas.

Pasak arenos administratoriaus, pačiūžų paklausa tikrai išaugusi, tad reikėtų įsigyti apie 150–200 porų įvairių dydžių.

Be to, tokį apavą reikia ir prižiūrėti – galąsti, dezinfekuoti.

Kiek galėtų kainuoti įsigyti tiek pačiūžų, A. Blažinskas nespėliojo. Pasak jo, kainą lemia kokybė, bet brangesnės pačiūžos ilgiau ir tarnauja.

„Ledo ritulininkai čiuožia tik su profesionalų pačiūžomis. Pasitaiko, kad ledo ritulys, skriedamas didžiuliu greičiu, sulaužo sportininkams kojas, todėl šiuo sportu užsiimantiesiems būtinos kokybiškos pačiūžos, kurios kainuoja apie tūkstantį eurų. Mėgėjams skirtosios kainuoja apie šimtą eurų. Perpus pigiau galima įsigyti jau naudotas pačiūžas, tačiau tuomet nėra jokių garantijų dėl jų saugumo ir kokybės“, – pasakojo A. Blažinskas.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Galerija

Žiemos pramogų vieta

A. Blažinsko teigimu, nuo gruodžio 13-osios, kai atsidarė ledo arena, iki Naujųjų metų joje apsilankė apie trys tūkstančiai žmonių.

Jei būtų galima išsinuomoti pačiūžas vietoje, norinčiųjų išbandyti ledą, įsitikinęs pašnekovas, išaugtų 30–40 proc.

Tačiau net ir tokiu atveju nebūtų padengtos ledo arenos išlaikymo sąnaudos, nors to ir nesitikima.

„Per dvejus metus, kol neveikė ledo arena, mūsų turėtos pačiūžos paprasčiausiai supelijo ir jos nebetinkamos naudoti.“

A. Blažinskas

„Tai yra ne verslas, o labiau socialinė paslauga. Anksčiau, kai būdavo tikros žiemos, žmonės bent slidinėjimo trasas pasidarydavo, o dabar, kai oro sąlygos nežiemiškos, pačiaužyti lieka tik ledo arena. Iki šio sezono pabaigos, manau, tikrai bus rastas sprendimas dėl pačiūžų nuomos. Investicijos į areną nemažos, tad norisi, kad galėtų apsilankyti kuo daugiau žmonių“, – svarstė A. Blažinskas.

Į ledo arenos atnaujinimą investuota apie 60 tūkst. eurų, tačiau pokyčiais pasidžiaugti gali ne visi – nelikus pačiūžų nuomos paslaugos, dalis lankytojų ledo išbandyti negali. P. ŽIDONIO nuotr.

Į ledo arenos atnaujinimą investuota apie 60 tūkst. eurų, tačiau pokyčiais pasidžiaugti gali ne visi – nelikus pačiūžų nuomos paslaugos, dalis lankytojų ledo išbandyti negali. P. ŽIDONIO nuotr.

Ragina verslą

Areną administruojančio Sporto centro direktorius Saulius Raziūnas aiškino, kad ši įstaiga neturi teisės užsiimti komercine veikla ir nuomoti pačiūžas, tačiau aktyviai skatina verslininkus siūlyti tokią paslaugą.

„Dėl baseino statybų esame priversti labai susispausti, net neturime papildomų erdvių persirengimo patalpoms. Yra techninių dalykų, kurių negalime išspręsti, bet bent jau minimaliai stengiamės patenkinti čiuožimo poreikį“, – teigė S. Raziūnas.

Pasak direktoriaus, nors pačioje arenoje ir nėra vietos, galbūt kaip alternatyva galėtų būti pačiūžų nuomos paslaugos iš transporto priemonės.

Bet vėlgi, turi būti teikiama ir pačiūžų dezinfekcijos bei galandimo paslauga, tam reikia pritaikytų ir visus higienos reikalavimus atitinkančių patalpų.

Todėl kol kas žiemos pramogų mėgėjams siūloma pačiūžomis pasirūpinti patiems.

„Skatiname verslininkus imtis pačiūžų nuomos, bet reikia suprasti, kad ši veikla neduoda didelių pajamų. Be to, reikia ne tik turėti pačiūžų, bet ir pasirūpinti jų dezinfekcija bei priežiūra, nes kitaip lankytojai rizikuoja sveikata. Norime, kad ši pramoga būtų saugi. Kad nenutiktų taip, kad paskui žmogus niekuomet nebenorėtų lipti ant ledo“, – sako S. Raziūnas.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite