Ivanka Trump turi kabinetą Baltuosiuose rūmuose

Ivanka Trump turi kabinetą Baltuosiuose rūmuose

JAV prezidento Donaldo Trumpo dukra Ivanka turi savo biurą Baltuosiuose rūmuose, nors nebus vyriausybės darbuotoja, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas administracijos atstovas.

Po sausio 20-ąją įvykusios D.Trumpo inauguracijos jo vyriausioji dukra dažnai matoma Baltųjų rūmų Vakarų sparne, kur dirba visa prezidento komanda.

Penktadienį 35 metų I.Trump Baltuosiuose rūmuose dalyvavo apskritojo stalo diskusijose kartu su prezidentu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

I.Trump advokatė Jamie Gorelick  naujienų svetainei „Politico“ sakė, kad prezidento dukra turės prieigą prie įslaptintos informacijos ir jai galios tokios pat taisyklės, kaip ir kitiems Baltųjų rūmų patarėjams, kurie gauna atlyginimus kaip valstybės tarnautojai.

„Mes laikomės konservatyvaus požiūrio, kad Ivanka turi savanoriškai laikytis taisyklių, kurios galiotų, jei ji būtų valstybės tarnautoja, nors dabar ja nėra“, – sakė J. Gorelick.

„Tai, kad prezidentas turi suaugusią atžalą, kuri aktyviai dalyvauja administracijos darbe, yra nauja“, – sakė teisininkė.

I.Trump vyras, nekilnojamojo turto vystytojas Jaredas Kushneris  yra vienas iš prezidento patarėjų ir buvo oficialiai prisaikdintas Baltųjų rūmų pareigūnu.

Nei J.Kushneris, nei jo žmona neturi jokios darbo valstybės tarnybose patirties. I.Trump turi savo mados liniją, pavadintą jos vardu.

Didžiulė šios poros įtaka prezidentui iškėlė rimtų klausimų dėl galimo interesų konflikto ir pakurstė platesnio pobūdžio diskusijas apie takoskyrą tarp D.Trumo šeimos verslo reikalų ir jos narių politinės veiklos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų