Gyvieji talismanai

Gyvieji talismanai

Kokie augalai užtikrina namų jaukumą, meilę ir džiaugsmą šeimoje ir saugo savo šeimininkus nuo negandų?

Tikėti ar netikėti tokiais dalykais – pasirinkimo klausimas. Bet jeigu įsižiūrėtume į antikos dievų atvaizdus, pamatytume, jog kiekvienas jų turėjo savo atitikmenį augmenijos pasaulyje. Jupiterio simbolis buvo ąžuolas, Apolono – amžinai žalias lauramedis, Atėnė laikyta alyvmedžių sergėtoja.

Žmonija nuo neatmenamų amžių tikėjo augalų dvasine galia, lietuviai – taip pat.

Ir dabar yra daug tebetikinčiųjų augalų magija. Tuo, kad gyva pušies šakelė – geriausiai su kankorėžiais – apvalo namus nuo neigiamos energijos ir grąžina jiems ramybę. Arba tuo, jog iš atostogų šiltuose kraštuose parsivežta palmės šakelė užtikrins sėkmę, kad ir ko imsitės.

Sakoma, kambariniai augalai mums reikalingi ne tik interjerui papuošti, bet ir sveikatai palaikyti. Ne atsitiktinai jie vadinami žaliaisiais psichoterapeutais, veikiančiais savo šeimininkų dvasinę būklę, o kartu pasirūpinančiais ir jų kūnu. Svarbu tik, teigiama, išsirinkti geriausiai konkrečiai mums tinkančius augalus – pavyzdžiui, pagal Zodiako ženklą.

AVINAI

Dėl sėkmės, džiaugsmo ir laimingų namų šio ženklo atstovams reikėtų rinktis kambarinius augalus su ugniniais, vyšniniais, rožiniais ar oranžiniais žiedais arba lapais. Ir ne pačius mažiausius!

Tiks indinės ir japoninės azalijos (raudonais ir rožiniais žiedais), snapučiai, kolerijos, karališkosios begonijos. Beje, sakoma, kad pastarosios ne tik padeda sukurti svetingą atmosferą namuose, bet ir traukia įdomius svečius, naujus draugus, apvalo nuo neigiamos energijos.

Taip pat su Avinų energija dera medetkos, gudobelės, našlaitės, kvapieji žirneliai, anemonės (vėdrynai), rusmenės, hortenzijos.

JAUČIAI

Namų jaukumui, komfortui, taip pat ramybei ir stabilumui Jaučiams būtini dailiai žydintys žemaūgiai, bet tvirti kambariniai augalai. Tokie neva užtikrins viskuo aprūpintą gyvenimą.

Rekomenduojamos kalankės, dekoratyviai žydinčios begonijos, gloksinijos, svyrančiosios peperomijos, persiniai ciklamenai, „pinigų medžiais“ vadinami storlapiai (‘Crassula argentea’ ir ‘Crassula falcata’).

Iš sodo augalų šio Zodiako ženklo energiją atitinka pakalnutės, alyvos, jurginai, portulakos.

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje „Panevėžio balsas“, gruodžio 23 dienos numeryje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų