Daugiau nei 11 000 kvadratinių metrų ploto sandėlių ir negyvenamųjų patalpų vadinamosiose Panevėžio bazėse Ramygalos gatvės gale perėjo į vietos statybų bendrovės rankas. G. KARTANO nuotr.

Garsiųjų bazių laukia permainos

Garsiųjų bazių laukia permainos

Ilgą laiką apleistos ir nugyventos vadinamosios Panevėžio bazės keis savo veidą.

Neseniai dalį jų aukcione nupirkusi statybų bendrovė žada imtis rekonstrukcijos. Dar po kelerių metų čia nebeturėtų likti ir muitininkų – Kauno teritorinės muitinės padalinio Panevėžio krovinių postą ketinama iškraustyti į Pažagienius.

Sulaukė naujų šeimininkų

Vadinamosios Panevėžio bazės Ramygalos gatvės gale sovietmečiu buvo bene svarbiausias mieste komercinis taškas.

Čia sandėliuotos prekės miesto parduotuvėms.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, logistikos ir prekybos kompleksas privatizuotas ir tapo įvairiausių įmonių prieglobsčio vieta.

Vos prieš mėnesį daugiau nei 11 tūkst. kv. m ploto sandėlių ir negyvenamųjų patalpų vadinamosiose bazėse miesto pakraštyje perėjo į vietos statybų bendrovės rankas.

Jas įsigijusios įmonės „JK Ranga“ direktorius Arnoldas Kleiba teigia, jog pirkinio paskirties neketinama kardinaliai keisti.

Planuojama, kad toliau, kaip įprasta, dirbs visi nuomininkai.

Visgi šios vietos veidas keisis.

Šiuo metu nugyventos bazės tebeprimena sovietinius laikus. Į jas patekti irgi nėra paprasta – dardėti tenka kraterius primenančiu keliu. Ne ką geriau atrodo ir beveik šimto vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

„Didžiulė bėda, kad įvažiuoti į teritoriją su lengvąja mašina nėra paprasta – visa kelio danga išmušta duobių. Su šios teritorijos nuomininkais ieškome sprendimų, kaip sutvarkyti tą kelią. Tai nemažos investicijos“, – teigė A. Kleiba.

Antru etapu, anot jo, bus tvarkomas bazių stogas ir fasadas.

„Pagrindinis prioritetas – sutvarkyti infrastruktūrą. Po kokių pusantrų metų bazės įgaus visai kitą veidą, nei yra dabar“, – žada A. Kleiba.

Važinėja neįteisintu keliu

Dalis vadinamųjų bazių patalpų Ramygalos gatvės pakraštyje priklauso Valstybės turto bankui.

Šis jas užleidęs Kauno teritorinės muitinės Panevėžio pirmos kategorijos krovinių postui.

Kaip teigė Turto banko atstovė spaudai Jolita Skinulytė-Niakšu, šias patalpas Turto bankas perėmęs 2017-ųjų gruodį.

Iki tol jos priklausė didžiausiai šioje teritorijoje pastatų valdytojai bendrovei „Lėvuo“.

Kai pastaroji valdė bazes, sunkiasvorių automobilių srautas taip pat buvo labai didelis, tačiau kelias nebuvo tinkamai prižiūrimas.

Pasak J. Skinulytės-Niakšu, valstybė jį ir perėmė tokios blogos būklės.

Jo tvarkymo darbus apsunkina tai, kad tas pravažiavimas yra valstybinėje žemėje, tačiau neįteisintas kaip kelias.

„Pravažiavimo danga nėra pritaikyta sunkvežimių srautui, ji per plona, dėl didelio krūvio bei ilgalaikės nepriežiūros greitai eižėja, todėl šis bendro naudojimo pravažiavimas toks duobėtas. Kadangi teritorijoje esantys pastatai priklauso skirtingiems savininkams, turi būti ieškoma bendro sutarimo, kaip sutvarkyti teritoriją, kokiomis dalimis, investicijomis, darbais prisidės bendraturčiai“, – komentavo Valstybės turto banko atstovė spaudai.

Muitininkų laukia kraustynės

Pasak J. Skinulytės-Niakšu, nors dėl duobėmis išmušto kelio sutvarkymo kalbamasi su „JK Ranga“, sprendimas dar nerastas.

Turto bankas nėra patvirtinęs investicijų į šios teritorijos sutvarkymą.

Jas stabdo tai, kad per artimiausius trejus metus numatyta muitinės padalinį iš šios teritorijos iškelti į Panevėžio rajoną.

„Muitinės departamentas šiam siūlymui jau yra pritaręs. Šiuo metu vertinama, kokios investicijos bus reikalingos bei per kiek laiko iškeldinimas būtų įgyvendintas“, – teigė J. Skinulytė-Niakšu.

Muitinę iš vadinamųjų bazių planuojama kelti į Pažagienių kaimą, Veterinarijos gatvę, kur šiuo metu veikia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamentas.

Pasak J. Skinulytės-Niakšu, čia yra laisvas korpusas, kurį šią žiemą, optimizuodamas savo veiklą, atlaisvino Maisto rizikos vertinimo institutas.

Anot atstovės spaudai, tiek muitinės padalinys, tiek VMVT turės sutilpti tuo pačiu adresu.

„Ten yra ir didelis sklypas, kurį pritaikytume pagal muitinės poreikius. Visa tai – ateities planai, atnaujinimo ir pritaikymo projektas dar nėra patvirtintas, visas procesas užtruks mažiausiai 2–3 metus“, – teigė J. Skinulytė-Niakšu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų