„Ford S-MAX“ – „Europos metų automobilis 2007“

„Ford S-MAX“ – „Europos metų automobilis 2007“

Pripažintas geriausiu

Naujajam „Ford S-MAX“ suteiktas prestižinis „Europos metų automobilio 2007“ titulas. „Europos metų automobilis 2007“ yra tarptautinis konkursas, kurio komisiją sudaro 58 įtakingiausių automobilinių leidinių žurnalistų komisija iš 22 Europos valstybių. Konkurso žiuri tikslas – paskelbti geriausią naujo modelio automobilį, kuris pasirodė rinkoje per praėjusius 12 mėnesių.

„Europos metų automobilis 2007“ renginį organizuoja 7 pirmaujančių leidinių grupės atstovai: „Auto“ (Italija), „Autocar“ (Didžioji Britanija), „Autopista“ (Ispanija), „Auto Visie“ (Nyderlandai), „L‘Automobile Magazine“ (Prancūzija), „Stern“ (Vokietija) ir „Vi Bilagare“ (Švedija).

„Ford S-MAX“ buvo paskelbtas metų automobiliu po atkaklios kovos tarp 8 finalininkų „Citroen C4 Picasso“, „Fiat Grande Punto”, „Honda Civic“, „Opel Corsa“, „Peugeot 207“, „Skoda Roomster“ ir „Volvo C30“, kurie buvo atrinkti iš 41 dalyvavusio automobilio.

Vos pasirodžius naujajam „S-MAX“, „Ford“ automobilių gamintojai susilaukė teigiamo masinės informacijos priemonių atstovų įvertinimo ir pardavimo sėkmės, viršijusios šio modelio planus. „Ford S-MAX“ įvertintas už naujo tipo modelio sukūrimą, kuriame puikiai dera sportiško, dinamiško ir erdvaus šeimyninio automobilio savybės.

Komentuodamas prestižinio apdovanojimo skyrimą konkurso „Europos metų automobilio 2007“ žiuri prezidentas Ray Hutton sakė: „Tai buvo labai įtemptas konkursas, kuriame visi aštuoni modeliai yra verti aukščiausio įvertinimo. Žiūrint į balsavimo rezultatus, aiškiai matosi, kad komisijos narius sužavėjo „Ford S-MAX“ modelio koncepcija: didelis, erdvus ir funkcionalus vienatūris važiuoja kaip įprastas keturių durų sedanas. „S-MAX“ vertas šios pergalės“.

„Ford” laimėjimai

„Ford S-MAX“ yra pirmasis gamintojo modelis, įkūnijantis, kinetinio dizaino filosofiją. Naujajame modelyje pristatyta daug šiuolaikinių technologijų „Hill-Launch-Assist“ (HLA) sistema, leidžianti lengvai startuoti įkalnėje, slėgio padangose kontrolės sistema (TPMS), greičio valdymo sistema (ACC) su įspėjimo apie pavojingą priartėjimą funkcija (FA).

Atlikus „Euro NCAP“ susidūrimų bandymus, naujajam „Ford S-MAX“ buvo suteiktas maksimalus saugumo įvertinimas – penkios žvaigždutės. Kartu su naujausiuoju „Focus“ modeliu tai antrasis „Ford“ automobilis, kuriam „Euro NCAP“ suteikė maksimalų penkių žvaigždučių skaičių. „Euro NCAP“ apdovanojimuose suaugusiųjų keleivių saugos kategorijoje naujasis „Ford S-MAX“ surinko 36 taškus ir buvo apdovanotas 5 žvaigždutėmis – tai geriausias rezultatas tarp šios klasės automobilių.

Su „S-MAX“ laimėtas 2007-ųjų Europos metų automobilio titulas yra penktasis „Ford“ kompanijoje. Paskutinį kartą šis prestižinis apdovanojimas buvo skirtas 1999 metais „Ford Focus“. „Ford“ taip pat yra laimėjęs šį titulą 1993 m. su „Ford Mondeo“, 1985 m. su „Ford Scorpio“ ir 1981 m. su „Ford Escort“.

Populiarus ir Lietuvoje

Pasak „Ford“ atstovo Lietuvoje, pergalė „Europos metų automobilio 2007“ konkurse padidins susidomėjimą ne tik „S-MAX“ vienatūriu, bet ir kitais „Ford“ modeliais.

„S-MAX“ populiarumas auga, mūsų prognozės pildosi ir pastebime tendenciją, kad nemažai vadovų, rinkdamiesi automobilį, kaip rimtą alternatyvą klasikiniam sedanui svarsto erdvaus vienatūrio variantą.

Gausiai sukomplektuotas „Ford S-MAX“ turi 2,0 litro 145 AG variklį. Taip pat galimi 1,8TDCi 115 AG ir 2,0TDCi 143 AG turbodyzeliniai varikliai bei 5 cilindrų 2,5 turbo 220 AG variklis, kuris taip pat montuojamas ir į sportišką „Focus ST“. „Ford S-MAX“ galimas dviejų variantų – 5 arba 7 vietų.

„Mūsų rinkoje populiariausia „Ford S-MAX“ versija yra su 2,0 litrų turbodyzeliniu varikliu ir gausia komforto įranga. Klientai papildomai užsisako panoraminį stogą, ksenoninius žibintus, „Bluetooth“ įrangą, kuri įgalina balsu valdyti ne tik mobilųjį telefoną, bet ir garso bei oro kondicionavimo sistemą“, – sakė „Ford“ atstovas Lietuvoje.

„Ford S-MAX“ taip pat dalyvauja 2006 m. lapkričio mėn. 6 d. prasidėjusiame „Lietuvos metų automobilis 2007“ konkurse.


Vaidas KAZLAUSKAS


Nuotr. „Ford S-MAX“ buvo išrinktas „Europos metų automobiliu
2007“.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų