CERN pritaria Lietuvos stojimui į organizaciją

CERN pritaria Lietuvos stojimui į organizaciją

Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN) teigiamai įvertino Lietuvos pažangą mokslo bei inovacijų srityje ir pateiktą stojimo sutarties projektą.

 

Kaip informavo Prezidentūra, šeštadienį gauta palanki Lietuvai CERN Tarybos išvada, organizacija pakvietė Lietuvą pradėti stojimo procedūrą. Paraišką dėl asocijuotos narystės organizacijoje Lietuva pateikė šių metų kovą. Prieš tai, šių metų sausį aptarti Lietuvos ir organizacijos partnerystė sąlygas prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo susitikusi su CERN generaline direktore Fabiola Gianotti.

Europos branduolinių tyrimų centre dirba pažangiausi pasaulio mokslininkai, šiuo metu 40-yje pasaulio šalių veikia 170 CERN duomenų centrų, kurie sukuria apie 2 milijonus darbo vietų.

„Narystė CERN Lietuvos mokslininkams suteiktų labai plačias galimybes prisidėti prie garsiausių pasaulio išradimų, o verslui atvertų naujus kelius dalyvauti milijoninių biudžetų viešuosiuose pirkimuose. Tai atneš didelę ekonominę naudą Lietuvos žmonėms – paskatins inovacijų plėtrą, ekonomikos augimą ir konkurencingumą, naujų darbo vietų kūrimą“, – pažymima Prezidentūros pranešime.

Šiuo metu CERN dirba 15 lietuvių mokslininkų, pernai organizacijoje stažavosi 32 mokytojai ir dėstytojai iš Lietuvos. Lietuvos ir CERN bendradarbiavimas prasidėjo 2004 metais, kai buvo pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos institucijų dalyvavimo CERN atliekamuose didelių energijų dalelių fizikos bandymuose.

Šveicarijoje ir Prancūzijoje veikiančiame branduolinių tyrimų centre yra sukurtas didžiausias pasaulyje dalelių greitintuvas, atrasta visatos veikimą paaiškinanti dalelė Higgso bozonas, ieškoma atsakymų į sudėtingiausius fizikos klausimus.

CERN įsteigtas 1954 metų rugsėjo 29 dieną, šiuo metu centrui priklauso 20 Europos šalių ir Izraelis.

BNS

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų