Dianos Garbačauskienės fotografija

Skambučiai iš hamako

Skambučiai iš hamako

Sovietinės gamyklos patalpose įsikūręs antrasis aprangos keitimosi ir pardavimo platformos „Vinted“ biuras, kaip mėgsta sakyti jo darbuotojai, išties vintiškas. Lofto tipo, atviras, spalvingas ir pateikiantis mažų šypsenas įskeliančių intrigų. Apie kūrybiško biuro interjerą pasakoja vienas iš jo autorių, „YCL studio“ architektas Aidas Barzda.

Ar pagrindinė „Vinted“ būstinė, įsikūrusi tame pačiame pastate Žirmūnuose, turėjo įtakos projektuojant antrąjį biurą?

Pagrindinės būstinės interjerą septintajame to paties pastato aukšte kūrė talentinga „Inblum“ komanda, o mūsų užduotis buvo atsižvelgti į augantį „Vinted“ kolektyvą, kurį reikėjo įkurdinti ketvirtajame aukšte. Todėl prie šio biuro interjero pavadinimo ir atsirado skaičius 4. Gal kai kam jis sukelia painiavos, bet vykstant darbams skaitinis septintojo ir ketvirtojo aukšto įvardijimas taip užsifiksavo, kad nusprendėme jį palikti.

Kadangi „Vinted“ dirba jauna, šiuolaikiška, naujovėms atvira komanda, tai norėta atspindėti ir biure. Pageidauta, kad jis atrodytų įdomus, nuteikiantis kūrybiškai mąstyti ir dirbti. Gavę tokią laisvą ir neįpareigojančią užduotį, prie pagrindinės būstinės interjero neprisirišome. Pirminis planas buvo paprastas ir aiškus: atviras biuras su virtuve-valgomuoju, poilsio erdve, pasitarimų kambariu-fotostudija ir tualetais. Naujasis biuras buvo skirtas 60 žmonių. Tai turėjo būti funkcionali ir laisva darbo vieta, kurioje galėtų dirbti visi, nepriklausomai nuo jų darbo pobūdžio. Taip atsirado švarus, konkrečios funkcijos neturintis atlikti biuras.

Dianos Garbačauskienės fotografija

Kaip sukūrėte atvirų-uždarų darbo erdvių pusiausvyrą? Ar patys užsakovai norėjo didelės bendros darbo erdvės, ar ją pasiūlėte jūs?

Atviro plano biuras buvo užsakovų pageidavimas. Kiek jis pasiteisins, priklauso nuo darbo filosofijos. Bendravimas, ryšys tarp žmonių „Vinted“ yra itin vertinamas, todėl ir atviras biuras jiems parankus.

Savo studijoje niekuomet nieko nesiūlome primygtinai, o tik parodome kelius, kurie galėtų būti ir funkcionaliai, ir profesionaliai teisingi. Suteikiame užsakovui galimybę dalyvauti kūrybiniame procese ir pasirinkti savo kelią. Taip buvo ir šiuo atveju, kai iš kelių skirtingų variantų rinkomės vieną galutinį.

Dianos Garbačauskienės fotografija

Šiuolaikiniuose biuruose įrengiama nemažai poilsio zonų. Ar „Vinted“ jos yra naudojamos?

Šiuolaikiniuose biuruose tokios erdvės iš tiesų kone būtinos, ir, nors jos vadinamos poilsio zonomis, poilsio funkcija dažnai yra netiesioginė. „Vinted“ atveju tai yra pilnavertės darbo vietos. Darbuotojas gali pakeisti aplinką, pasikalbėti telefonu, susitikti su kolegomis ar pasidėjęs ant kelių nešiojamąjį kompiuterį išsiųsti elektroninį laišką. Klaidžiodamas po „Vinted“ biurą darbo metu dažnai gali pamatyti žmogų dirbantį ne tik prie stalo, bet ir ant sofos, virtuvėje, ant specialaus „geltonojo kalno“ ar kalbantį telefonu hamake.

Dianos Garbačauskienės fotografija

Kaip pasirinkote netradicinį apšvietimą?

Apšvietimo profilius užsakėme iš „Šviesos technologijų“, o pats netradiciškiausias šviesos raštas sukurtas mūsų. Šis sprendimas – tarsi biuro ir jo darbuotojų metafora: nors komandos narių bendrumas ir didelis, tačiau visi yra skirtingi ir savaip įdomūs. Dauguma baldų sukurti būtent šiam interjerui ir pagaminti mūsų, t. y. „YCl furniture“, baldininkų. Tiesa, darbo stalus turėjo pats užsakovas.

Kokius labiausiai pasiteisinusius šio biuro elementus galėtumėte įvardyti?

Biure atsiradę spalvų pjūviai padarė tikrai stiprų įspūdį ir mums, ir užsakovui. Jie padeda lengviau orientuotis patalpose ir pasijusti konkrečios erdvės dalimi jau vien dėl monolitiškumo. Tokių malonių, įdomių detalių yra ir daugiau. Pavyzdžiui, patekimas į WC. Padarėme dvejas duris, ant kurių pakabinome vyro ir moters ženkliukus, nors iš tiesų abejos veda į tą pačią patalpą. Ši maža neakcentuota subtilybė taip pat atspindi komandos bendrumą, sukelia malonią nuostabą svečiams.

Dianos Garbačauskienės fotografija

Kokių atsiliepimų sulaukėte iš biuro darbuotojų? Ar teko vėliau ką nors taisyti arba pakeisti?

Buvo daug abejonių dėl spalvingųjų patalpų. Komanda nemaža, ir vieni mėgsta vienokias, kiti kitokias spalvas. Tai kėlė daug nerimo tol, kol išvydome galutinį rezultatą. Daugelis šį sprendimą įvertino palankiai. Jokių projekto taisymų nebuvo: laimei, viskas sklandžiai įsiliejo į kiekvieno darbuotojo kasdienybę. Netgi hamakai darbo erdvėse ir virtuvėje tapo labai geidžiama ir populiaria darbo vieta.

Dianos Garbačauskienės fotografija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų